Panerai Transat Classique 2015: Nie ma czasu na odpoczynek

0
616

To było niezwykle intensywne kilka godzin! Za każdym odświeżaniem mapy, ukazywał się nowy lider. Przez kilka ostatnich aktualizacji wydawało się, że Altair miał mocną pozycję na czele stawki, zarówno w czasie rzeczywistym i skorygowanym. A potem wszystko się zmieniło!

 

Najnowsza wiadomość jest taka, że Amazon odzyskał prowadzenie, za nim Altair, Adventuress i Faïaoahé, podczas gdy w skorygowanym czasie to Adventuress, najstarszy z wyścigu (1924) jest na czele floty, przed Gweneven i Argyll. Ten ostatni zepchnął Desiderata i Vagabundo II z drogi. Pomimo trudnych warunków, morale załogi jest wysokie, sądząc po tonie wysłanych wiadomości…

 

 

W najbliższych dniach skutki opcji wybranych przez jachty staną się oczywiste. Mamy tu dwie skrajności:  z jednej strony Amazon i Faïaoahé płyną północną trasą (najkrótsza droga), a z drugiej Altair, na południowym skrzydle floty.

Między nimi w dalszym ciągu mniejsze jednostki, czerpią własne korzyści – płyną, wykorzystując dobre warunki stworzone przez pasaty.

 

Kto zyska przewagę? Które jachty ugną się pod presją? Kto dokonał właściwego wyboru? Na razie wszyscy zawodnicy mogą spodziewać się niespodziewanego!

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.paneraitransatclassique.com 

Komentarze