Otwarte Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdynia 2012 – dzień trzeci

0
633

Trzeciego a zarazem ostatniego dnia regat OMŻMP rozegrano dwa wyścigi krótkie na trasie góra-dół. Warunki pogodowe nieznacznie poprawiły się w stosunku do dnia wczorajszego, co ułatwiło choć trochę trudne zadanie żeglarzom.

Po wpłynięciu ostatniego jachtu na metę ostatniego wyścigu Komisja Sędziowska przystąpiła do podsumowania wyników całych regat, podając ostateczną klasyfikację zgłoszonych jachtów startujących w formule ORC International oraz formule KWR, gdzie razem 24 jachty ścigały się o mistrzowski tytuł.

W formule ORC International w grupie I ubiegłoroczny tytuł obronił wraz z załogą Krzysztof Paul na jachcie Duży Ptak z Gdańska. W grupie II tytuł Mistrza Polski przypadł zawodnikom pod dowództwem Pawła Boksy na jachcie Moonraker z Gdyni. W formule KWR, w której to zawodnicy ścigali się po raz pierwszy, w grupie pierwszej zwyciężyła ekipa Michała Jabłońskiego na jachcie Exocet. W grupie II tejże formuły pierwsze miejsce zajął Andrzej Sokołowski wraz z drużyną na jachcie Orson z JK AZS Szczecin. Najlepszą startującą kobietą okazała się Natalia Drabińska, zdobywając tym samym Puchar imienia Kapitan Teresy Remiszewskiej. To właśnie Pani Teresa dokładnie czterdzieści lat temu jako pierwsza Polka i nieliczna na świecie samotnie przepłynęła Atlantyk. Dla upamiętnienia tej rocznicy dedykowano jej tegoroczne Otwarte Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdynia 2012.

W ramach Mistrzostw odbyły się także imprezy towarzyszące m.in. regaty rodzinne na trasie Puck-Gdynia pod patronatem Burmistrza Miasta Puck. Zwycięzcami tych regat zostali Rafał i Jakub Padzik. Kolejnymi zawodami w ramach OMŻMP były regaty osób niepełnosprawnych rozgrywane w Rewie, gdzie patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Kosakowo Pan Jerzy Włudzik, a zwycięzcą regat został Maciej Wengrzynowski wraz z załogą.

KLASYFIKACJA GENERALNA ORC

KLASYFIKACJA GENERALNA KWR

Komentarze