Otwarcie sezonu żeglarskiego w Świnoujściu

0
538

W minioną sobotę na znak otwarcia sezonu żeglarskiego symbolicznie podniesiono biało-czerwoną banderę na maszcie mariny świnoujskiego Basenu Północnego. Przy okazji uroczystej inauguracji nie zabrakło atrakcji dla wszystkich gości. 

W sobotę w Świnoujściu gościło wielu znanych żeglarzy oraz pasjonatów żeglarstwa. W części oficjalnej głos zabrali wiceprezydent Świnoujścia Joanna Agatowska oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także komandorów klubów JKMW Kotwica – Pana Henryka Piechoty , JK Cztery Wiatry- Pana Piotra Brzezińskiego, UKS „KEJA”.

W marinie koncertował m.in. Jerzy Porębski oraz zespół „Sztorm”. Natomiast wśród turystów i mieszkańców największym wzięciem cieszyły się rejsy katamaranem. Były konkursy żeglarskie i pokazy manewrów jachtów.

Marina W Basenie Północnym to największy port jachtowy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, mogący pomieścić 400 jednostek. Spełniająca wszelkie europejskie standardy marina kilkakrotnie była już wyróżniana w międzynarodowych konkursach. Świnoujska marina została m.in. laureatem Przyjaznego Brzegu oraz dostąpiła wyróżnienia Błękitną Flagą. Port jest nie tylko gratką dla żeglarzy, ale i urokliwym miejscem, które często wybierają na spacery mieszkańcy Świnoujścia.

Marinas.pl

Źródło: www.zozz.com.pl

Komentarze