ORC Club – nabór mierniczych

0
851

Skończyłem przegląd wszystkich jachtów które miały wystawione świadectwa KWR. Nazbierało mi się ich 348, chociaż na stronie http://kwr-swiadectwa.pl/ jest 334 jachty (to oczywiście jeszcze zweryfikuję).

Zebrałem Jachty KWR które wcześniej (w ostatnich 5 latach) nie miały świadectwa ORC i otrzymają świadectwa ORC Club całkowicie GRATIS w tym roku. Takich jachtów jest 306. Wszystkie jachty mają przygotowane pliki z danymi. Do części z nich brakuje kształtów kadłuba, przygotowaniem których teraz się zajmę. 

Ponieważ Adam Lisiecki nie chce mierzyć jachtów w ORC i nikt się specjalnie nie „pali” do tego, więc po feriach ogłoszę nabór chętnych na mierniczych ORC Club + szkolenie na przełomie marca/kwietnia. Plan szkolenia już jest. Szkolenie w Szczecinie przeprowadzi Wojtek Denderski, w Trójmieście – Jarek Górski.

 

 

Obecnie przygotowuję instrukcję opisującą sposób uzupełnienia danych na świadectwach ORC Club o te Informacje których nie znalazłem na świadectwach KWR. Będzie można ją wypełnić samemu lub zlecić pomiar mierniczemu (odpłatnie).

Trwa też tłumaczenie przepisów formuły ORC na język Polski.

Mam nadzieję że wszystko uda się zakończyć przed 1 maja, tak aby każdy miał świadectwo ORC swojego jachtu i polskie tłumaczenie przepisów ORC. 

Jarek Górski

http://kwr-swiadectwa.pl 

Komentarze