„Opty” czeka!

0
584

Przypominamy. Jeszcze tylko przez dwa tygodnie istnieje niepowtarzalna szansa na zobaczenie legendarnego jachtu „Opty”, na którym Leonid Teliga, jako pierwszy Polak, opłynął samotnie świat. 15 października jednostka opuszcza Gdynię i wraca do magazynu Centralnego Muzeum Morskiego.

W tym roku obchodzimy 44 rocznicę zamknięcia Wielkiej Pętli przez Leonida Teligę oraz 85-lecie Jacht Klubu Morskiego Gryf, którego był członkiem. Chcąc uczcić ten jubileusz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, we współpracy z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku i Jacht Klubem Morskim Gryf, postanowił udostępnić zwiedzającym jacht „Opty”.

Przez ostatnie 30 lat jednostka ta spoczywała w magazynie Centralnego Muzeum Morskiego w Tczewie i nie była eksponowana w taki sposób. W czerwcu tego roku została przewieziona do Gdyni i ustawiona w hangarze Jacht Klubu Morskiego Gryf na terenie gdyńskiej mariny.

Jacht można zwiedzać jeszcze tylko przez dwa tygodnie, codziennie w godz. 10-18. Zaś o godz. 12 i 16, w znajdującej się obok hangaru siedzibie Fundacji Helios, obejrzeć można dokumentalny film o Leonidzie Telidze i jego słynnej wyprawie. A wszystko to za darmo.

Z atrakcji tych skorzystało do tej pory kilkanaście tysięcy osób. Warto dołączyć do tego grona zanim, 15 października, jacht ponownie wróci do Tczewa.

Fot. Jędrzej Szerle

Za zgodą: www.pozz.org.pl 

Komentarze