Olek i Mirek Podróżnikami Roku 2014!

0
842

Wygraliśmy razem z nimi!

 

Od jesieni ub. roku kibicujemy, śledzimy, głosujemy i gratulujemy laureatom naszych szczecińskich i krajowych rankingów i konkursów o tytuł Rejsów Roku i Żeglarzy Roku 2014, czyli kapitanom Mirkowi Lewińskiemu i Wojtkowi Maleika (o ich dotychczasowych nagrodach i wyróżnieniach już pisałem). Przypomnę, że Mirek (na zdjęciach), po zakończonej w ub. roku 4,5-letniej wokółziemskiej epopei na swoim „Ulyssesie”, znalazł się jeszcze wśród podróżników nominowanych do polskiej edycji „Trawlerów”. Są to najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze w Polsce, przyznawane od blisko dekady przez redakcję National Geographic Traveler, w sześciu kategoriach, w tym na Podróż Roku, do której nominowany był m.in. rejs Mirka. Redakcja przyznaje nagrodę specjalną Grand Prix, natomiast zwycięzców w poszczególnych kategoriach – spośród pięciu nominowanych w każdej –  wybierają Czytelnicy, w głosowaniu internetowym. Głosowanie – do którego też namawialiśmy – zakończyło się właśnie 19 kwietnia br. sukcesem Mirka!!! Serdecznie gratulujemy, natomiast najlepszym komentarzem jest podziękowanie samego Mirka (poniżej):

 

 

Witam Wierny Elektorat!

 Wygraliśmy! Początkowo ignorowałem plebiscyt NG, dopiero na dwa tygodnie przed zakończeniem pomyślałem – a byłem ostatni, że zdecydowanie lepiej wygrywać niż przegrywać i czas spróbować siły przyjaźni i koleżeństwa, nawet internetowych. Początek nie rokował dobrze, później jak kula śnieżna wypadki potoczyły się same, a końcówka była budująca, bo głosowali na mnie przyjaciele i przyjaciele przyjaciół do piętej linii. Wygraliśmy wszyscy!!!

            Z żeglarskim pozdrowieniem Kapitan Miro

www.ulysses.com.pl 

PS. po raz pierwszy FB na coś się przydał!

       Proszę o przesłanie podziękowań dalej

*****

    To właśnie robimy. Dodam jeszcze, że oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcowym numerze Travelera, który ukaże się 22 maja br. (więcej na stronach organizatorów).

 

    Tak więc mamy bohaterów wśród najlepszych żeglarzy i podróżników, nie tylko w Szczecinie, okręgu i kraju, ale i w świecie, z także „naszym” niesamowitym Olkiem Dobą (na zdjęciu), dwukrotnym kajakowym pogromcą Atlantyku, światowym Podróżnikiem Roku 2014. Gdzie jeszcze nasi obaj Podróżnicy Roku 2014 dopłyną – powiosłują –  dalej?

 

                                                               Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler                  

Komentarze