Niestandardowe miejsce, niestandardowe regaty, mBank Cup

0
754

1. Toyota Łódź Nassau w składzie: Marcin Celmerowski (Sternik), Adrianna Konarzewska (Załoga stała), Wiktor Kowal (mBank)
2. mBank.pl w składzie: Robert Janiszewski (S), Jurand Bogocz (mB), Stanuch-Pabian Marta (mB)
3. Eco-Led w składzie: Marek Chruściel (S), Łukasz Kiwer (Z), Ania Daczkowska (mB)
4. Ford Auto Brzezińska w składzie: Grzegorz Banaszczyk (S), Grzegorz Dyaczyński (Z), Mariusz Kozłowski (mB)
5. FLEXPOL w składzie: Witek Reszkowski (S), Skurosz Adam (Z), Przemysław Grau (mB)

Plan regat napięty więc bez zwłoki nowo skompletowane załogi wodowały jachty i wychodziły na Wisłę trenować. Szybki posiłek na brzegu, odprawa sterników i o godzinie 13:30 wystartował pierwszy i jak się okazało ostatni tego dnia bieg. Wiało niewiele, więc sternicy i ich załogi walczyły o każdy podmuch wiatru, reagowały na każdą zmianę. Bieg zakończył się przy pierwszych kroplach deszczu i nieodległych błyskach burzy. Mokrzy, ale z uśmiechami, po chwili odpoczynku wsiedliśmy na gondole/tramwaje wodne i w romantycznej scenerii oglądaliśmy mosty i zabytki Krakowa w nocnej iluminacji.

Niedziela to dzień słońca, jeśli nie każda, to 22 maja tak zapamiętamy. Palące słońce, lekki wiaterek i tłumy ludzi na Bulwarze Inflanckim. Tego dnia rozegraliśmy dwa biegi (drugi i trzeci bieg regat). Ten przed południem rozruchowy wzbudził wiele wesołości, gdy w pewnym momencie wiatr ucichł i flota jachtów zaparkowała przy boi nie mogąc jej osiągnąć znoszona prądem Wisły. Między biegami 2 i 3 przeprowadziliśmy jachty pod mostem Grunwaldzkim, aby móc uczestniczyć w paradzie jachtów pod Wawelem ku uciesze publiczności. Po regatach rozdano uczestnikom dyplomy oraz puchary za pierwsze 3 miejsca.

Klasyfikacja końcowa regat:
miejsce 1. Toyota Łódź Nassau: 5 punktów
miejsce 2. mBank.pl: 7 punktów
miejsce 3. Eco-Led: 9 punktów
miejsce 4. Ford Auto Brzezińska: 13 punktów
miejsce 5. FLEXPOL: 17 punktów

Robert Janiszewski
www.janiszewskiracing.com

Komentarze