Nadchodzi Wielka Bitwa o Gotland…

0
735

Trwają intensywne przygotowania do wydarzenia jesieni, jakim bez wątpienia będzie pojedynek na Bałtyku pomiędzy Krystianem i Jackiem, kapitanami samotnikami, którzy rzucili wyzwanie sobie i morzu.

Oba zespoły przygotowują się do Wielkiej Bitwy we wszystkich aspektach związanych z tym wydarzeniem. Wyklarowały się składy zespołów, w obu mamy więc szereg specjalistów „z górnej półki” z zakresu meteorologii, routingu, nawigacji, medycyny, techniki i trymu jachtu. Potwierdziły się także patronaty medialne m.in. magazynów Jachting i Wiatr, Polskiego Radia Szczecin i Radia Gdańsk. Samorządy nie pozostały w tyle i mamy już potwierdzone wsparcie województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz miast Szczecin, Świnoujście, Goleniów (można rzec zachodnie Trójmiasto). Patronat honorowy nad tym wydarzeniem zapewniają Klub Żeglarzy Samotników oraz Polski Związek Żeglarski.

Jacht Quick Livener przeszedł już inspekcję kadłuba po wyjęciu z wody i obecnie zespół Jacka pracuje nad dotrymowaniem jednostki. Jacht Sunrise szczęśliwie powrócił z rejsu BalticLoop i w Szczecinie trwają obecnie prace przygotowawcze do Bitwy. Obaj kapitanowie mają ręce pełne roboty: żagle, osprzęt, doposażanie jachtów, treningi i sprawy operacyjne (media, partnerzy, itp.). W końcu jak wiadomo Bałtyk w październiku nie rozpieszcza, należy więc odpowiednio docenić potencjalne zagrożenia i być dobrze przygotowanym na każda okazję. Także zespoły rozpoczęły intensywne prace nad opracowywaniem strategii, która w związku z długością i trudnością trasy oraz zróżnicowaniem tras obu jachtów będzie miała kluczowe znaczenie dla wyniku końcowego.

Będzie to początek nowego trendu wspólnych wyzwań żeglarstwa pomorskiego i zachodniopomorskiego w pięknym, żeglarskim duchu rywalizacji i liczymy na to, że efektem tego wydarzenia będzie początek nowej ery zbliżenia tych czołowych polskich środowisk żeglarskich.

Dzięki monitoringowi zapewnionemu przez firmę Korjar oraz łączności satelitarnej kibice będą mogli codziennie zapoznawać się z sytuacją w trakcie pojedynku na specjalnie uruchomionej na potrzeby Bitwy stronie www.bitwaogotland.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.

Komentarze