Mistrzostwa Świata klasy 470

0
580

W PIERWSZEJ POŁOWIE SIERPNIA NA WODACH U WYBRZEŻY FRANCUSKIEGO LA ROCHELLE ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA ŚWIATA KLASY 470. POWIĄZANE BYŁY ONE RÓWNIEŻ Z 50 ROCZNICĄ POWSTANIA TEJ OLIMPIJSKIEJ KLASY. MIMO, IŻ OD ZAKOŃCZENIA REGAT MINĘŁO JUŻ PARĘ DNI TO UCZESTNICZĄCA W NICH AGNIESZKA SKRZYPULEC DOPIERO TERAZ WRÓCIŁA DO KRAJU I PRZEKAZAŁA NAM KRÓTKĄ RELACJĘ.

Mistrzostwa świata w klasie 470; 05-10.08.2013 La Rochelle, Francja

Mistrzostwa świata składały się z 5 wyścigów eliminacyjnych, 7 wyścigów finałowych oraz wyścigu medalowego tzw. „Medal Race” dla 8 najlepszych łódek. W klasie 470 kobiet sklasyfikowane zostały 53 łódki.

Mistrzostwa świata były dla nas najważniejszymi regatami w sezonie i podsumowaniem pracy jaką wykonałyśmy od początku wspólnego żeglowania (listopad 2012). Nasze przygotowania do Mistrzostw świata obejmowały start w  Pucharze Europy rozgrywanym w niemieckim Kielu, które zakończyłyśmy na  5 miejscu oraz miesięczny trening już w samym La Rochelle.

Regaty rozpoczęłyśmy od serii kwalifikacyjnej i już od pierwszych wyścigów trzymałyśmy się blisko czołówki , niestety ostatnie 2 wyścigi kwalifikacji były dla nas pechowe i z 13 miejsca spadłyśmy na 23. Wystarczyło to jednak aby wejść do „złotej grupy” i w finałach ścigać się z najlepszymi zawodniczkami.

Po gorszych kwalifikacjach i omówieniu błędów z trenerem w finałach żeglowałyśmy dużo lepiej zajmując miejsca:20,2,2,8,16,18,9.  Ostatecznie Mistrzostwa świata zakończyłyśmy na bardzo dobrym 11 miejscu, przegrywając  1pkt z Japonkami i wygrywając z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistkami olimpijskimi (sklasyfikowane na 12 miejscu).

Dla nas to dopiero początek drogi w stronę olimpijskiego medalu i nasz pierwszy wspólny start w mistrzostwach świata uważamy za wielki sukces, który pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.

Aktualnie zajmujemy 8 miejsce w rankingu światowym.  W tym roku udało nam się również wspólnie wywalczyć 6 miejsce na Mistrzostwach Europy, 12 na Pucharze Świata na Majorce, 9 na Pucharze Świata w Hyeres oraz 5 na Pucharze Europy w Kielu.

Link do wyników: http://www.srr-sailing.com/wp-content/uploads/2013/08/470final_senior_w_s21.htm

Źródło: http://sport.pya.org.pl

Komentarze