M.A.S.T. must go on! :)

0
769

Komitet Sterujący Programu Współpracy Transgranicznej „Południowy Bałtyk 2007-2013”, przyznał nam możliwość kontynuacji projektu M.A.S.T. w kolejnym sezonie żeglarskim!

A zatem w 2014 roku żaglowce partnerów M.A.S.T. ponownie wypłyną w morze, zabierając na swe pokłady ponad setkę młodzieży.

obraz nr 1

 

Kontynuacja realizacji naszego projektu możliwa była dzięki oszczędnościom, jakie powstały w całym programie, a pozytywna reakcja na naszą aplikację dotyczącą prolongaty, była podyktowana dobrymi notowaniami naszego przedsięwzięcia w gronie wszystkich projektów zabiegających o przedłużenie czasu realizacji i, co za tym idzie, dofinansowania z funduszy unijnych.
Bardzo nas to cieszy, bo przyznać trzeba, że miniony sezon, w którym w pełni wykorzystaliśmy nasz potencjał oraz STS Generał Zaruski, narobił nam apetytu, a bardzo pozytywne oceny młodych ludzi, którzy skorzystali z oferty M.A.S.T. sprawiły, że żal nam było się z tym rozstawać.
I udało się, gramy dalej.
W najbliższym sezonie 110 młodych ludzi będzie miało okazję skosztować żeglarskiej przygody podczas 12 rejsów na trzech pięknych i starych żaglowcach. Wśród partnerów projektu zostali: litewski Uniwersytet w Kłajpedzie z „Brabanderem”, szwedzka gmina Simrishamn z ponad stuletnim „Sarpenem” oraz gdański MOSiR z STS „Generał Zaruski” .
Podobnie jak w roku poprzednim popłyniemy wzdłuż i wszerz Bałtyku, odwiedzimy wiele ciekawych portów w tej części Europy i weźmiemy udział w okazałych żeglarskich imprezach jak choćby zlot „Hanse Sail” w Rostocku.

W związku z tym, w minionym tygodniu odbyło się w siedzibie lidera projektu jakim jest gdański MOSiR, spotkanie partnerów projektu M.A.S.T. Stało się ono okazją do ustaleń kwestii organizacyjnych, budżetowych, promocyjnych i – oczywiście – żeglarskich. Już powoli rusza rekrutacja na rejsy dla młodzieży, która przy nieco zmienionych zasadach, będzie skierowana do szerszego niż poprzednio grona potencjalnych kandydatów.

Będziemy Was na bieżąco informować jak przebiegają przygotowania, a gdy tylko ostatecznie zatwierdzony zostanie plan rejsów, powiemy Wam o tym kiedy i dokąd się wybieramy.

Komitetowi Sterującemu PWT „Południowy Bałtyk 2007-2013” dziękujemy za okazane zaufanie i wyróżnienie. Wierzymy że dla wielu osób spośród młodych ludzi którzy w tym sezonie pożeglują pod sztandarem M.A.S.T., będzie to wyjątkowa przygoda, która zmieni ich życie.

M.A.S.T. MUST GO ON! 🙂

 

Komentarze