Łódzcy studenci na międzynarodowych regatach CCEDHEC

0
759

 

W dniach 9-16 kwietnia 2011 w Lorient we Francji odbędzie się 43. edycja Course Croisiere EDHEC, największego studenckiego wydarzenia sportowego w Europie. Przez tydzień studenci z całego świata będą rywalizować w trzech konkurencjach: regatach morskich (Trophee Mer), turnieju sportów ekstremalnych (Trophee Terre) oraz zawodach plażowych połączonych z promocją uczelni (Trophee Sable).
Już po raz drugi udział w zawodach weźmie udział zespół z Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Podczas poprzedniej edycji łódzcy studenci byli pierwszymi w historii reprezentantami Polski podczas tej prestiżowej imprezy. Start umożliwiła pomoc firmy Infosys BPO Poland. Polska załoga zaliczyła udany debiut w regatach, zajmując bardzo dobre 14. miejsce. – Doświadczenie, które zdobyliśmy zeszłym roku na pewno będzie niezmiernie przydatne i mamy nadzieję, że pozwoli nam powalczyć o jeszcze lepszy wynik. – mówi Katarzyna Krzyczmonik, uczestniczka zeszłorocznych regat.

Poza sportową rywalizacją zawody są też okazją do promowania uczelni i miasta poza granicami kraju. Liczne imprezy towarzyszące, takie jak koncerty i rozmaite konkursy, są wspaniałą okazją do zawierania znajomości i wymiany doświadczeń ze studentami z ponad 150 uczelni, nie tylko europejskich, ale równie? amerykańskich czy australijskich. – Podobnie jak w zeszłym roku będziemy mieć swoje stoisko na którym będziemy promować Politechnikę i sponsorów, ale także zachęcać studentów do odwiedzenia naszego kraju i miasta. – Mówi Aleksandra Jabłońska, która już po raz drugi będzie koordynować działania lądowej części ekipy.

Łódzcy studenci przygotowania do wyjazdu rozpoczęli już we wrześniu. Obecnie trwają intensywne prace organizacyjne oraz poszukiwanie partnerów i środków finansowych. Swoje wsparcie zaoferowały już władze uczelni, bardzo zadowolone z zeszłorocznego udziału w projekcie. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas specjalnego szkolenia podzielił się również mistrz świata w klasie regatowej Star i członek polskiej kadry olimpijskiej – Dominik Życki.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (International Faculty of Engineering) to utworzona w 1992 roku jednostka Politechniki Łódzkiej oferująca studia techniczne po angielsku i francusku. Centrum kładzie duży nacisk na współpracę zagraniczną i międzynarodowe wymiany studenckie, między innymi poprzez obowiązkowy wyjazd każdego studenta na semestr nauki na zagranicznej uczelni.

Polacy na 43. CCEDHEC – w skrócie
Kiedy? – 9 – 16 kwietnia 2011

Gdzie? – W Lorient, na północno-zachodnim wybrzeżu Francji

Kto? – Studenci Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej

Ile osób? – W sumie 25 (dwie załogi po 6 i 7 osób, drużyna sportów ekstremalnych – 5 osób, ekipa sportów plażowych – 7 osób)

Jakie jachty? – Archambault 35 (jacht handicap) i Grand Surprise (jacht onedesign)

W internecie – www.ife-sailing.pl oraz www.ccedhec.com

CCEDHEC w liczbach:

3000 uczestników

10 000 gości

1,8 mln euro – budżet imprezy

12 000 m2 – powierzchnia wioski festiwalowej

43 – od tylu lat organizowana jest impreza

8 dni – czas trwania zawodów

171 – tyle załóg wystartowało w poprzedniej edycji regat

22 – tyle różnych krajów wystawia swoje reprezentacje na CCDEHEC

25 osób – liczebność polskiej ekipy

Źródło: zeglarstwo.pl

Komentarze