Licytuj rejsy żaglowcami

0
538

Tegoroczny zlot Baltic Sail Gdańsk to cztery dni niezwykłych żeglarskich atrakcji. Jedną z nich jest zaplanowany na sobotę, 9 lipca rejs VIP z udziałem Mateusza Kusznierewicza, wielokrotnego, żeglarskiego Mistrza Świata i Europy. Podczas kilkugodzinnego rejsu uczestnicy będą mieli okazję z bliska obserwować zmagania zawodników startujących w II Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna odbywającym się w ramach Baltic Sail Gdańsk 2011, a także posłuchać profesjonalnego komentarza „na żywo” Mateusza Kusznierewicza. Jednostką goszczącą VIPów w tym roku będzie replika XVIII-wiecznego okrętu carskiego – Shtandart.

Plan rejsu:
10:30 – spotkanie przy żaglowcu na Targu Rybnym
11:00 – szkolenie bezpieczeństwa i wypłynięcie w rejs
11:45 – wyjście na wody zatoki
12:00 – start wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna
12:00 – 13:00 – komentarz Mateusza Kusznierewicza
11:30 – 13:30 – wydanie lunchu na pokładzie żaglowca
14:00 – powrót do Gdańska


Szczegóły na stronie www.balticsail.pl

LICYTACJA 2

Rejs „Baltic Sail Gdańsk 2011” to wyjątkowa, żeglarska przygoda. Osobę, która go wylicytuje zaprosimy na 3-dniowy rejs po Morzu Bałtyckim na pokładzie pięknego żaglowca – Baltic Beauty.
Trasa przebiegnie z malowniczej szwedzkiej Karlskrony, po wodach Bałtyku i Zatoki Gdańskiej prosto na rozpoczęcie zlotu Baltic Sail Gdańsk. Organizator zapewnia zwycięzcy licytacji przeprawę promem z Gdańska do Karlskrony, wyżywienie i napoje podczas rejsu oraz profesjonalną opiekę załogi żaglowca. Rejs rozpoczyna się 3 lipca 2011.

Opis żaglowca na stronie www.balticsail.pl

OD MATEUSZA KUSZNIEREWICZA:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (9.01.2011 r.) tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku zagramy dla urologii i nefrologii dziecięcej.

Tradycją staje się też mój udział w finałach WOŚP. W zeszłym roku, wspólnie z Gdańskiem, wystawiliśmy do licytacji udział w eleganckim rejsie VIP, który odbył się podczas zlotu Baltic Sail Gdańsk (zapraszam do obejrzenia zdjęć na naszym profilu na Facebook.com/BalticSail). Jego cena osiągnęła ponad 3000 PLN, które zasiliły konto Fundacji Jurka Owsiaka. Zwycięzca popłynął ze mną w rejs po Motławie i Zatoce Gdańskiej. Zachęceni sukcesem aukcji w tym roku postanowiliśmy zlicytować na rzecz Orkiestry nie jedną, a dwie wyjątkowe żeglarskie przygody.

Pierwsza z nich, to ekskluzywny rejs po Zatoce Gdańskiej towarzyszący II Wyścigowi o Bursztynowy Puchar Neptuna, który odbędzie się podczas zlotu Baltic Sail Gdańsk 2011. Wypłyniemy o godz. 10.00 w sobotę 9 lipca i przez kilka godzin w doborowym towarzystwie, przy lampce szampana będziemy kibicować zmaganiom żeglarzy. Ja będę to wydarzenie komentował „na żywo” i odpowiadał na pytania naszych gości. Jednostką goszczącą w tym roku będzie piękna replika carskiego okrętu z XVIII wieku – Shtandart .

Kolejna aukcja to gratka dla każdego, komu marzy się morska przygoda. Dzięki nam zwycięzca licytacji będzie mógł wypłynąć w 3 dniowy rejs po wodach Morza Bałtyckiego na pokładzie przepięknej Baltic Beauty . Trasa rejsu wiedzie promem z Gdańska do malowniczej Karlskrony w Szwecji, a potem pod żaglami prosto na zlot Baltic Sail Gdańsk 2011. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie dla każdego. Podczas rejsu zapewnimy opiekę doświadczonej załogi i całodzienne wyżywienie dla naszego gościa.

Obie aukcje opisane są szczegółowo na stronie WOŚP

Zapraszam do wzięcia udziału w aukcjach i podnoszenia wartości naszych rejsów. Jak co roku, cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękny i wart wydania każdej sumy. Do zobaczenia pod żaglami!

Pozdrawiam,
Mateusz

Źródło: magazynwiatr.pl

Komentarze