Wejściówki na Sail Szczecin

0
715

Wejściówki będą do odbioru w Biurze Promocji i Informacji Urzędu Miasta w pokoju 7a (głównej wejście) w godzinach 7.30 do 15.30. Aby, odebrać wejściówkę należy dostarczyć wydruk emaila.

Uczestnicząc w konkursie wyrażasz zgodę na przetwarzanie adresu email przez Urząd Miasta Szczecin w celach promocyjnych.

Data: 2011-01-10 19:00
Miejsce: Teatr Lalek „Pleciuga”

Koncert Noworoczny „Sail Szczecin – Płyńmy do Szczecina”.
Zaproszeni goście ( ok. 300 osób), wśród których będą m.in. przedstawiciele firm związanych z gospodarką morską, środowiska żeglarskiego, a także władz samorządowych obejrzą występ  szantowy zespół North Wind oraz  skrzypaczka Monika MoNa Wierciak.
Na koncert zapraszamy mieszkańców Szczecina.
MoNa to młoda, ambitna, piękna, uzdolniona skrzypaczka, która poza dobrym warsztatem klasycznym opanowała także sztukę improwizacji. Jest artystką, która potrafi zaczarować i porwać publiczność. Jej twórczość charakteryzuje połączenie muzyki klasycznej i nowoczesnych dźwięków. Podczas koncertu na skrzypcach klasycznych wykona najbardziej znane utwory muzyki klasycznej, natomiast na skrzypcach elektrycznych hity muzyki pop, disco, latino i techno.
Koncert artystki będzie ilustrowany zdjęciami członków Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wszyscy członkowie zespołu North Wind od wielu lat są obecni na scenie szantowo – folkowej. Ich muzyka zachowuje tradycyjny charakter i nie ulega nowoczesnym przemianom. Zespół stara się przenieść we współczesne realia emocje dawnych – najczęściej anonimowych twórców muzyki rozbrzmiewającej na pokładach żaglowców. Zespół chce przekazać treści ukryte w dawnych słowach i muzyce. Tradycyjny charakter ich muzyki nie jest nudny, lecz pokazuje prawdziwe żeglarskie oblicze.   
Tradycyjnie Koncert Noworoczny zakończy się wspólnym śpiewaniem piosenki „Pożegnanie Liverpoolu”, do której słowa napisali Jerzy Rogacki i Krzysztof Kuza.
Koncert odbędzie się 10 stycznia 2011 o godz. 19:00 w Teatrze Lalek „Pleciuga”

Monika MoNa Wierciak – skrzypaczka
Na instrumencie klasycznych wykona najbardziej znane perły muzyki klasycznej, a na skrzypcach elektrycznych hity muzyki pop, latino, disco i techno.

Jest absolwentką klasy skrzypiec Tofika Alijanau w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu.
Obecnie mieszka w Szczecinie, gdzie 8 grudnia 2009 r. wystąpiła na premierowym koncercie pod pseudonimem artystycznym – MoNa. O koncercie wspominała większość lokalnych mediów. MoNa była także zaproszona do TVP Szczecin, gdzie na żywo improwizowała na skrzypcach do muzyki latino, disco i techno. Występowała m.in. podczas sylwestra miejskiego na Wałach Chrobrego.

MoNa to młoda, ambitna, piękna, uzdolniona skrzypaczka, która poza dobrym warsztatem klasycznym opanowała także sztukę improwizacji, potrafi zaczarować i porwać publiczność, jest „gwiazdą”, która powoli jest odkrywana i doceniana.

Strona internetowa:www.mona-skrzypce.pl .

North Wind

Wszyscy Członkowie zespołu North Wind są (lub byli) obecni od wielu lat na scenach muzyki folkowej i żeglarskiej.

Idea, która Ich zgromadziła w nowym Projekcie – to przekonanie, że nie muszą ulegać powszechnym, niemal obowiązującym dziś sposobom prezentowania tradycyjnej muzyki.

Starając się zrozumieć i przenieść we współczesność emocje dawnych – najczęściej anonimowych – twórców muzyki rozbrzmiewającej niegdyś na pokładach żaglowców, odtwarzają ją na scenie z ogromnym szacunkiem dla tradycji.

A współczesne instrumentarium i nowoczesne środki ekspresji, zastępują autentycznością w przekazie treści, ukrytych w dawnych słowach i muzyce.

Skład Zespołu na stronie:  www.northwind.art.pl

Komentarze