Licytuj rejs z Gutkiem na Operon Racing

0
662

Przedmiotem licytacji jest rejs dla jednej osoby jachtem OPERON RACING ze Zbigniewem Gutkowskim, który bierze właśnie udział w samotniczych regatach dookoła świata VELUX 5 OCEANS. Nagrodę przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON z Gdyni, które wspiera polskiego żeglarza w tych niezwykłych zmaganiach.

Rejs odbędzie się w lipcu, rozpocznie się w porcie w Gdyni i potrwa jeden dzień. Zwycięzca aukcji będzie mógł żeglować na jachcie OPERON RACING z pierwszym Polakiem, który uczestniczy w najbardziej prestiżowych regatach świata! Gutek opowie o swoich wielomiesięcznych zmaganiach na pięciu oceanach, podzieli się swoimi doświadczeniami, poprowadzi lekcję żeglarstwa morskiego i wręczy zwycięzcy aukcji specjalną pamiątkę ze swoim autografem.

UWAGA!
Termin rejsu jest uzależniony od terminu zakończenia regat VELUX 5 OCEANS. Jeżeli jacht OPERON RACING zostanie zniszczony podczas regat, zwycięzca aukcji popłynie innym pełnomorskim jachtem. Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON zastrzega sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany daty rejsu oraz jachtu.

Zwycięzca aukcji musi spełnić następujące warunki:

* ukończone 18 lat lub zgoda rodzica/opiekuna;
* zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu;
* posiadanie paszportu lub dowodu osobistego

Zwycięzca aukcji jest zobowiązany do przestrzegania zasad panujących na jachcie.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Projektu OPERON RACING: biuro@operonracing.com

Regaty samotników dookoła świata VELUX 5 OCEANS rozpoczęły się w październiku 2010 roku i potrwają prawdopodobnie do maja 2011. Do tego arcytrudnego zadania opłynięcia globu przystąpiło pięciu śmiałków z różnych zakątków świata, a wśród nich nasz rodak Zbigniew „Gutek” Gutkowski – pierwszy Polak w tego typu regatach.

Gutek płynie na jachcie OPERON RACING wspieranym przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Chcemy pokazać młodzieży pasję żeglarza i emocje, które towarzyszą mu podczas samotnego rejsu, a także podzielić się nauką płynącą z kontaktu z żywiołem oceanu.

Jacht został zbudowany w 1991 roku. Mierzy ponad 18 m długości i ponad 5 m szerokości. Wysokość jego masztu to 25 m!

Źródło: rejsuj.pl

Komentarze