Latanie na oceanie

0
976

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś co czuje lecący albatros? Jak delikatnie i bez wysiłku zbliża się do powierzchni wody i figlarnie dotyka fal końcami skrzydeł? Dzięki rewolucyjnej konstrukcji wFoil Albatross 18, niedługo będziesz miał możliwość się o tym przekonać.

Głównym innowacyjnym rozwiązaniem wFoil jest system nośny wodolotu. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń, badań oraz wiedzy lotniczej, Tomaž Zore wraz z zespołem wFoil, wychodząc poza standardowe myślenie opracowali całkowicie nową koncepcję instalacji oraz nowy kształt wodolotu.

V Navtik Ltd. planuje wyprodukować łodzie wypoczynkowo-sportowe i wodoloty na bazie koncepcji wFoil. Łodzie są wysokiej klasy, skonstruowane na bazie najlepszych materiałów oraz doskonałego i unikalnego designu.

Prototyp wFoil 18 Albatross przeszedł pomyślnie testy zorganizowane 21 marca 2012 w Portorož, w Słowenii.

Obecnie firma przygotowuje się do ulepszenia projektu i budowy serii ZERO (bazując na doświadczeniach przy prototypie Albatross). W porównaniu z Albatrossem łodzie serii Zero mają stać się oryginalnymi „Gwiazdami Morza”. Szczegółowy biznesplan jest w fazie realizacji, będzie gotowy w ciągu miesiąca. Firma uzyskała zgodę na utworzenie centrum testowego oraz przestrzeni pod budowę w halach produkcyjnych w gminie Izola w Słowenii. W planach jest także zaprezentowanie projektu wFoil na Kick starter http://www.kickstarter.com/ (najbardziej znanej stronie nowatorskich projektów), dzięki czemu będzie szansa uzyskać fundusze na udoskonalenie produkcji. Grupa działa na zasadzie wolontariatu z profesjonalnymi ambicjami.

 

 

Ostatecznym celem jest konstrukcja hybrydy, która będzie mogła zarówno lecieć jak i płynąć, na zasadzie hydroplanu.

W planach także bicie rekordu prędkości – więcej informacji już wkrótce.

 

Źródło: http://www.wfoilsail.com/

Komentarze