Kolejne pokazy relacji z wyprawy do granic wiecznego lodu

0
669

SEKSTANT EXPEDITION – ROSYJSKA ARKTYKA 2013
Zapraszamy na kolejne pokazy w cyklu relacji z rekordowej wyprawy Sekstant Expedition – Rosyjska Arktyka 2013!

Najbliższy pokaz odbędzie się już w sobotę 16 listopada w Łodzi w ramach programu tegorocznych Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW. Na kolejny zapraszamy we wtorek 26 listopada do Warszawy gdzie spotkanie z kpt. Maciejem Sodkiewiczem organizują Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster i Tawerna Korsarz.

Pokazy poprowadzi kpt. Maciej Sodkiewicz, który opowie o wyprawie wgłąb Rosyjskiej Arktyki. Zobaczymy niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody i unikalnych krajobrazów Ziemi Franciszka Józefa, zobaczymy białe masywy gór lodowych i posłuchamy o tym co działo się po drodze i jak udało się dotrzeć aż tak daleko. Zapraszamy na relację z miejsca, gdzie kończy się woda, a zaczyna wieczny lód.

Arktyczna wyprawa rozpoczęła się 2 czerwca w Gdyni. Trwała 111 dni w trakcie których jacht Barlovento II pokonał 8 tysięcy mil morskich. W wyprawie wzięło udział 41 uczestników w wieku od 19 do 68 lat. Prawie połowę ekipy Sekstant Expedition stanowiły kobiety.

W trakcie wyprawy jacht Barlovento II przekroczył 82 stopień szerokości geograficznej północnej, zostawiając za rufą najbardziej na północ wysunięty skrawek lądu na szelfie kontynentalnym Europy. Jacht dotarł do szerokości 82° 10,554 N osiągając pozycję północną rekordową dla jachtu pod polską banderą.

 

TERMINY SPOTKAŃ:

Sobota 16 listopada g. 16.00 ŁÓDŹ, Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, Expo-Łódź al. Politechniki 4 Łódź, scena główna
Wtorek 26 listopada g. 19.00 WARSZAWA
, Spotkania Stowarzyszenia Samoster i Tawerny Korsarz „Żeglarskie Wtorki”, Tawerna Korsarz ul. Gostyńska 45 Warszawa

 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYPRAWY
www.rosyjsja-arktyka.pl
wyprawa@rosyjska-arktyka.pl
+48 881 631 012

 

PATRONAT

Wyprawa objęta była honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego.

Patronat medialny nad wyprawą objął Magazyn National Geographic Traveler a także Magazyn Żagle i portal Żagle.com.pl

Ponadto wyprawę wsparły media żeglarskie: Magazyn Wiatr, Sailbook.pl, Sail Portal, Tawerna Skipperów i portal Sail News, a także wiele mediów turystycznych i regionalnych. Koordynację rejsu i wsparcie brzegowe organizowała Szkoła Żeglarstwa Sekstant.

PARTNERZY WYPRAWY

Aquarius, Epontony, Yamaha, Decathlon, Pezal, NavSim, Kevisport, Marine Pool,  Makanu, Crewsaver, Sail Service, RusArc, APB, April Foto

Komentarze