Karolina Winkowska triumfuje w Wenezueli!

0
796

 

Wczoraj zakończyły się zawody z cyklu Pucharu Świata w kitesurfingu na Isla De Coche w Wenezueli. Był to drugi przystanek zawodów i także drugie zwycięstwo Polki w tym roku.

 

Karolina Winkowska jest niekwestionowanie najlepsza polską kitesurferka. Dwukrotna Mistrzyni Świata, sześciokrotna Mistrzyni Polski, w tym roku także prezentuje fantastyczną formę.,

 

 

Piotr Winkowski, ojciec Karoliny, tak podsumował jej wenezuelskie zmagania:

Zawody w Wenezueli zapowiadały się ekstra ciekawie. Po prawie trzymiesięcznej przerwie w zawodach nie znana była forma zawodników przed kolejnym starciem na przepięknej wyspie Coche znanej z powieści Arkadego Fidlera Wyspa Robinsona i słynącej z piaszczystych plaż i termicznych wiatrów. Karolina przed zawodami przygotowywała się na Dominikanie, a więc w tej samej strefie klimatycznej i podobnych warunkach wietrznych. Przyniosło to doskonałe rezultaty. W drodze do finału pokonała zawodniczki z Brazylii (Vieira), Wenezueli (Gonzales), Aruby (Van Westerop),  a w półfinale Hiszpankę Pulido, która w pierwszej rundzie popłynęła bardzo słabo, spadając do dolnej drabinki zawodów, gdzie czekała Karolina. Półfinał z Pulido, jak zwykle był bardzo zacięty, lecz Karolina pływa w tym roku bardzo konsekwentnie i ma przebogaty repertuar trików. Finał zawodów Karolina popłynęła z Brazylijką Bruną Kaiyją i nie pozostawiała złudzeń, kto jest najlepszy – Karolina od sędziów za pięć najlepszych trików uzyskała 40 punków a konkurentka 27. (za jeden trik można dostać maksymalnie 10pkt.)

 

 

Bardzo się ciesze z mojego kolejnego zwycięstwa – powiedziała dziennikarzom Karolina. – Warunki były idealne, płaska woda i równy wiatr, i dlatego dziewczyny płynęły lepiej niż zwykle. Mam nadzieje, że taka forma nie opuści mnie aż do końca roku.

 

Trener Karoliny Australijczyk Alexander James Lewis-Hughes był bardzo zadowolony z nowych trików swojej podopiecznej. Pracujący nad formą Walerian Smolana z Fizjoforma również może być zadowolony z poziomu sportowego Karoliny. Team współpracujący z Karoliną to również psycholog Renata Cygan i Manager Magdalena Lasocka.

Helena Brochocka, również reprezentująca Polskę, niestety uległa w rundzie drugiej Holenderce Annelous Lammerts, która z kolei została pokonana w minifiale przez Giselę Pulido.

Karolina Winkowska walczy w tym roku o trzeci tytuł Mistrzyni Świata. W jej wysiłkach wspierają ją mecenasi: Egipt, Ford i Slinghshot.

Pośród Panów triumfował Liam Whaley, drugi był Youri Zoon trzecie miejsce zajął pięciokrotny Mistrz Świata Aaron Hadlow. W finałach zabrakło niespodziewanie ubiegłorocznego Mistrza Świata Christoph’a Tacka, który po kontrowersyjnej decyzji sędziów (kara za przeszkadzanie zawodnikowi w trakcie zawodów)  odpadł w rundzie drugiej. Tack był doskonale przygotowany i zdecydowanie podium znajdowało się w jego zasięgu.

 

 

 

WYNIKI KOŃCOWE VKWC Venezuela

 

Freetyle kobiety:

1. Karolina Winkowska

2. Bruna Kajiya

3. Gisela Pulido

4. Annelous Lammerts

 

Freetyle panowie:

 

1. Liam Whaley

2. Youri Zoon

3. Aaron Hadlow

4. David Tonijuan Colomer

 

Zapraszamy do kibicowania Karolinie!

 

 

Komentarze