Karol Olgierd Borchardt w „Kinie pod żaglami”

0
485

 

W najbliższy czwartek 23 stycznia o godz. 17 – w ramach projektu „Kino pod żaglami”zapraszamy na pokaz filmu „Karol Olgierd Borchardt – Kapitan własnej duszy”. Gośćmi będą reżyser filmu Michał Dąbrowski oraz autor zdjęć Jerzy Boj. Na spotkaniu obecna też będzie pani Ewa Ostrowska – asystentka kpt. Borchardta. Zapraszamy serdecznie!

 

„Karol Olgierd Borchardt – Kapitan własnej duszy” to dokument opowiadający o życiu najsłynniejszego polskiego pisarza marynisty. Jego powieści: „Znaczy kapitan”, „Szaman morski”, czy „Krążownik spod Somosierry” znane są chyba wszystkim wielbicielom tematyki morskiej. Realizacja dokumentu trwała z różnych przyczyn prawie 40 lat. Film poświęcony został zmarłemu w 2009 roku Krzysztofowi Kalukinowi – reżyserowi i operatorowi, który razem z Michałem Dąbrowskim go realizował.

 

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: http://www.pozz.org.pl/ i na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/kino.pod.zaglami

 

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie  z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

 

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Wstęp wolny.

 

Komentarze