Karol Jabłoński i Tarnacki Yacht Racing 10. w pierwszej eliminacji Mistrzostw Świata

0
747

W zakończonych dzisiaj match racingowych regatach Match Race Germany Karol Jabłoński wraz z załogą Tarnacki Yacht Racing zajął 10. miejsce. Zwyciężył czterokrotny mistrz świata Brytyjczyk Ian Williams pokonując w finale australijską załogę Keitha Swintona. Regaty były pierwszą eliminacją mistrzostw świata w match racingu Alpari World Match Racing Tour.

Przez pięć dni regat światowa czołówka żeglarzy zawodowych i zawodnicy z regat America’s Cup reprezentujących syndykaty Prada Luna Rossa i Oracle Team USA rywalizowała w niemieckim Langenargen nad Jeziorem Bodeńskim. Stawka 12 załóg ścigała się przy słabym wietrze na pełnomorskich jachtach Bavaria Cruiser 40S.

Ian Williams z załogą żeglowali bardzo dobrze i równo przez całe regaty. Polacy, żeglujący na co dzień w innych teamach żeglarskich, uczyli się szybko wzajmnej komunikacji i taktyki ale nie wystarczyło to do awansu do fazy ćwierćfinałowej. 

’Żeglowanie z Karolem to zawsze wielka frajda i duża nauka dla nas. Konkurenci nie dali nam tutaj jednak zbyt wiele oddechu. Dla nas jednak to bezcenne dni na wodzie w doborowej stawce, które mają zaprocentować w kolejnych regatach, na które szykujemy formę. Dość powiedzieć, że razem z nami odpadł choćby pierwszy skład akutalnych Challengerów z Pucharu Ameryki – PRADA Luna Rossa z Francesco Brunim i Adamem Minoprio na pokładzie.’ relacjonuje Przemysław Tarnacki.

Wraz z Karolem Jabłońskim załogę stanowili: Przemysław Tarnacki (taktyk), Łukasz Wosiński (trymer), Marcin Banaszek (bow man), Przemysław Płóciennik (trymer).

Kolejne eliminacje Mistrzostw Świata Alpari Wolrd Match Racing Tour to Stena Match Cup (Marstrand, Szwecja na początku lipca) i Sopot Match Race (na początku sierpnia).

Końcowe wyniki regat Match Race Germany 2014:

1. Ian Williams (GBR)
2. Keith Swinton (AUS)
3. Mathieu Richard (FRA)
4. Phil Robertson (NZL)
5. Bjorn Hansen (SWE)
6. David Gilmour (AUS)
7. Taylor Canfield (ISV)
8. Eric Monnin (SUI)
9. Francesco Bruni (ITA)
10. Karol Jabłoński (POL)
11. Carsten Kemmling (GER)
12. Nicolai Sehested (DEN)

www.tarnacki.com

Komentarze