EKSTREMALNY SEZON DLA 77 RACING I JACHTU VOLVO-ROCA

0
1633

 

To będzie niezwykły sezon dla teamu 77 racing, który w minioną środę 27 kwietnia podczas konferencji w Mera SPA Hotel zaprezentował swój nowy projekt żeglarski oparty na pierwszym i najszybszym w Polsce katamaranie typu Flying Phantom. Wykonana z carbonu jednostka, wyposażona w hydroskrzydła, waży zaledwie 155kg, co pozwala jej dosłownie fruwać nad wodą. Dzięki takim parametrom może osiągać prędkość nawet 35 węzłów (ok.70km/h).

Nowy skład zespołu stanową bracia Tarnaccy. Piotr, wielokrotny mistrz świata w klasie Micro oraz Przemysław zdobywający tytuły w match-racingu. Na wodzie wspierać ich będą Maciej Ruwiński i Maciej Marczewski. Poszukując nowych wyzwań w tym roku postawili na ekstremalny katamaran.

 

Współczesny światowy jachting regatowy odleciał! Latanie stało się dla niego prawdziwym wyzwaniem sportowym i szansą na stworzenie niezwykle atrakcyjnych widowisk żeglarskich – tłumaczy Waldemar Heflich – ekspert żeglarstwa i jednocześnie prowadzący konferencję – dodając: Jeśli nie chcemy stracić kontaktu ze światową czołówką, musimy pływać na tego typu ekstremalnych jednostkach.

Podczas konferencji odbył się symboliczny chrzest jachtu a Mamami chrzestnymi zostały Panie Joanna Dec- Galuk oraz Pani Izabela Roszkowska-Augustyniak, reprezentujące partnerów projektu. Team 77 racing zaplanował w tym roku 15 startów, najbliższy start już w połowie maja.Osiąganie ekstremalnych prędkości wiąże się z dużą dawką adrenaliny, choć czasem zdarzają się błędy, których i my się pewnie nie unikniemy. W tym sezonie nastawiamy się jednak na zdobywanie wysokich pozycji  w regatach kategorii Open, w których liczy się prędkość jachtu – tłumaczy Piotr Tarnacki, dodając – dziękuję wszystkim partnerom, bez których nie byłoby tego wydarzenia, w szczególności firmom Roca Polska oraz Volvo Car Poland.

 

SKŁAD TEAMU 77 RACING
– Piotr Tarnacki
– Przemysław Tarnacki
– Maciej Marczewski
– Maciej Ruwiński
– Piotr Plenikowski – dział techniczny.

PARTNERZY TEAMU 77 RACING
Roca Polska, Volvo Car Poland.
Net Marine, Henri Lloyd, Mera Spa Hotel
Steinberg, BJT, TBS
Sportis, Pello Cafe, T4B
Oakley, Apia

 

Fot. Robert Hajduk

Komentarze