Kanał Gotyjski urozmaica swoją ofertę dla żeglarzy!

0
1095

Badania rynku wskazują, że szwedzki Kanał Gotyjski, łączący Sjötorp nad jeziorem Wener z Mem, oprócz spełniania funkcji transportowej, staje się coraz ważniejszym celem wycieczek turystycznych.

Według statystyk jeśli raz płynąłeś przez Kanał Gotyjski, istnieje duża szansa, że tam powrócisz. Dlatego w tym roku obsługa kanału chce położyć dodatkowy nacisk na zapewnienie nowych, ciekawych doświadczeń.

– Nasze badania rynku pokazują, że liczba wycieczek korzystających z kanału jako szlaku transportowego spadła z 32 procent w roku 2010 do 16 procent w 2012 roku. Musimy więc urozmaicić naszą ofertę turystyczną, aby dotarła do wszystkich podróżujących przez kanał gości – mówi dyrektor ds. marketingu i informacji w AB Göta kanalbolag, Anna Meyer. – Skupiamy się na zgromadzeniu nowych atrakcji przy kanale, często takich, których turyści się nie spodziewają. Ważne, żeby atrakcje były zróżnicowane, aby mogły dotrzeć do żeglarzy w każdym wieku.

Atrakcje na lato 2013

Jakie atrakcje czekają więc na turystów w 2013 roku? Można wypożyczyć rower do zwiedzania pobliskich okolic, obejrzeć wystawy lub zwiedzić park rodzinny oraz zoo Kolmården. Tego lata śluza w Forsvik świętuje 200-lecie, będą teatry i spektakle wzdłuż kanału, wieczory karaoke z popularnymi szwedzkimi artystami. A także zlot w Hajstorp, który gromadzi ok. 300 zabytkowych samochodów podczas całego lata. Wśród wielu dostępnych wycieczek z przewodnikiem jest także „Matvandringar w Norsholm” – które zabiera uczestników poprzez pastwiska i ruiny zamku w miesiącu czerwcu na egzotyczne doświadczenia natury.

Rozwiązania dla żeglarzy

– W dalszym ciągu rozbudowujemy nabrzeża i ośrodki wzdłuż kanału. Zimą zbudowaliśmy nowe mola w kilku miejscach, teraz przeprowadzamy remonty doków, które mamy nadzieję będą służyć przez następne lata – dodaje Anna Meyer.

 

Więcej informacji na temat tegorocznych ofert i działań sprawdź na: www.gotakanal.se

Źródło: www.baatsans.no

Komentarze