Kamień Pomorski bez MS Optimist 2015!!! Decyzja i informacja Zarządu PSKO!

0
522
 Jeszcze niedawno cieszyliśmy się i chwaliliśmy niebywałymi sukcesami organizacyjnymi naszego zachodniopomorskiego środowiska żeglarskiego, jakimi były wysoko oceniane i udane – w skali kraju, Europy i świata – mistrzowskie regaty klasy Optimist w Kamieniu Pomorskim, i podobne klasy Laser w Dziwnowie. Tak też znalazły się już wśród najważniejszych naszych dokonań w przypadającym w tym roku jubileuszu 70-lecia polskiego żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim, i tak też z radością umieściliśmy ich kontynuację w kalendarzu imprez na sezon 2015, jako największych międzynarodowych jednoklasowych regat w dziejach polskiego żeglarstwa. 
Niestety, o ile Puchar Europy w Dziwnowie w klasach Laser nie jest zagrożony (odpukać!), to decyzją Zarządu PSKO planowane i już zapowiedziane na 2015 rok Mistrzostwa Świata Klasy Optimist nie odbędą się w Kamieniu Pomorskim!!! Dlaczego??? Poniżej oficjalny komunikat NSKO w tej niepokojącej sprawie. Mamy nadzieję, że poznamy też oficjalne stanowisko i wyjaśnienia ze strony władz miasta i Mariny Kamień Pomorski!?       
 
*****
 
Decyzja Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist z dnia  2 lutego 2015.
      
Mając na uwadze jak najlepszą organizację Mistrzostw Świata Klasy Optimist 2015 w Polsce, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist został zmuszony do podjęcia trudnej decyzji, jaką jest rezygnacja ze współpracy z władzami miasta i Mariny Kamień Pomorski jako gospodarzy regat najwyższej rangi sportowej.

     Przyczyną decyzji Zarządu jest jednoznaczna utrata zaufania, wynikająca z braku transparentności i nieetycznych działań przedstawicieli władz i Mariny Kamień Pomorski. W zaistniałej sytuacji brak spójnej wizji organizacji wydarzenia, tak istotnego dla wizerunku polskiego żeglarstwa regatowego i klasy Optimist, zmusił Zarząd PSKO do zaprzestania rozmów z przedstawicielami Kamienia Pomorskiego i poinformowania Międzynarodowej Federacji Klasy Optimist IODA o napotkanych trudnościach. 

     Mając pełne zrozumienie i poparcie Federacji IODA, Zarząd PSKO podejmie intensywne rozmowy z przedstawicielami potencjalnego nowego gospodarza Mistrzostw Świata Optimist 2015. Oficjalna decyzja o nowym miejscu, w którym rozegrane zostaną Mistrzostwa zostanie ogłoszona najpóźniej do połowy lutego br. Rozegranie regat planowane jest w terminie 26.08-05.09 2015 roku, a na starcie spodziewanych jest około 50 reprezentacji narodowych i około 250 zawodników z całego świata.

       W ramach uzyskania dodatkowych wyjaśnień prosimy o kontakt z PSKO.
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist
****
    Tyle komunikat PSKO. Czekamy na stanowisko władz miasta i Mariny Kamień Pomorski.
 
                                                                                                     Wiesław Seidler
 

Komentarze