Kamień Pomorski będzie gospodarzem regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa w 2016 roku

0
564

 

Bardzo dobre wiadomości napłynęły do nas z norweskiego Arendal, gdzie 24 lipca odbyło się walne zebranie członków Międzynarodowej Unii Klasy Europa (IECU). Kamień Pomorski będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów i Masters’ów w klasie Europa w 2016 roku. Stosowną aplikację miesiąc temu złożyły wspólnie Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Europa (PSKE) i Jacht Klub Kamień Pomorski (JKKP).

 

Aplikację oficjalnie poparł Burmistrza Gminy Kamień Pomorski Stanisław Kuryłło Aplikację Kamienia Pomorskiego opracowaną przez Marka Świderskiego – PrezesZarządu Mariny Kamień Pomorski Sp. z o.o. i Jarosława Płaszczycę – Sekretarza Generalnego PSKE, w Arendal  prezentował osobiście Jarosław Płaszczyca. Marek Świderski: Nie chwaliliśmy się tym, że składamy aplikację. Nie chcieliśmy zanadto rozbudzić nadziei w mieszkańcach gminy Kamień Pomorski i miłośnikach klasy Europa w Polsce. Bardzo się jednak cieszę, że nasza aplikacja została dobrze przyjęta. Mieliśmy poważnego konkurenta – Francję i to cieszy, że Kamień Pomorski nadal ma  zaufanieelit żeglarstwa regatowego. Klasa Europa to silna klasa regatowa, która jeszcze niedawno była klasą olimpijską dla kobiet. Pływa w niej wiele uznanych w świecie żeglarskich nazwisk. Bardzo się cieszę, że będziemy gościć ich w Kamieniu Pomorskim już za rok. Marina Kamień Pomorski jest stworzona do organizacji dużych imprez regatowych. Jako jedyna w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego była projektowana właśnie z myślą o takich imprezach. Również Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Jestem przekonany, że klasa Europa zagości u nas na dobre. Chciałbym podziękować Tomkowi Chamerze – Wiceprezesowi PZŻ i zarządowi PSKE za okazane zaufanie. JKKP i Kamień Pomorski na pewno go nie zawiodą”.

Jak informuje Jarosław Płaszczyca, kontrakt na organizację imprezy został podpisany przez zarząd IECU z chwilą podjęcia uchwały.  Cieszymy się, że Zachodniopomorskie i  Gmina Kamień Pomorski znów będą  gościć imprezę rangi Mistrzostw Europy.

Tekst: Marina Kamień Pomorski

Zdjęcia: Tomasz Tetela

Komentarze