Już jutro rusza XIX Międzynarodowy Zlot Żeglarski i Festiwal Morski Baltic Sail!

0
646

 

 

W tym roku Zlot będzie jeszcze ciekawszy i z jeszcze większą ilością atrakcji. Organizatorzy zadbali aby każdy znalazł coś dla siebie – zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Nie zabraknie wyjątkowych konkursów i zmagań młodych żeglarzy. Przedstawiamy listę głównych atrakcji każdego dnia.

 

 

W czwartek od godz. 17.45 grupy rekonstrukcyjne zaprezentują się na Targu Rybnym a następnie ruszą w kierunku Dworu Artusa, gdzie odbędzie się kolejna prezentacja. 

 

W piątek od 15.oo do 19.00 odbędzie się budowanie łódki przez załogę, wybraną w specjalnym konkursie – więcej na ten temat: http://balticsail.pl/konkurs-zostan-mistrzem-szkutnictwa/

O 21.00 na scenie przy Targu Rybnym, odbędzie się oficjalne otwarcie Zlotu z udziałem załóg i grup rekonstrukcyjnych. Klucze do bram miasta odbierze znany podróżnik, Maciej Sodkiewicz.  

Wszystko w ramach krótkiej przerwy w trwającym od 19.00 festiwalu „Szanty Pod Żurawiem”.

 

W sobotę kolejny dzień szant, ale wcześniej o 15.00 wyjątkowy pokaz mody historycznej na Targu Rybnym zaś 16.00 specjalny koncert zespołu Klang dla najmłodszych. Wieczorem, o 20.15, wspaniała bitwa żaglowców na wodach Motławy, tuż przy Targu Rybnym. 

 

Niedziela to tradycyjna Wielka Parada Żaglowców o godz. 12.00 oraz zupełna nowość – o godz. 11.00 regaty młodych żeglarzy na Motławie w klasie Optymist, Finn oraz RSX – wyścig „Girls Power”. Więcej na ten temat: http://balticsail.pl/wyjatkowe-regaty-poprzedza-niedzielna-parade/

 

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze