Już jutro Puchar Korsarza!

0
644

20 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej, startuje druga edycja Regat o Puchar Korsarza. Zapraszamy do udziału!

„Korsarz” to najstarszy polski jacht sportowy ciągle żeglujący. Zbudowana w 1934 roku jednostka zasłynęła zwycięstwem w regatach przedolimpijskich w Kilonii w 1936 roku. Był to największy regatowy sukces polskich żeglarzy przed drugą wojną światową. Za ten wyczyn załoga „Korsarza” uhonorowana została Złotym Kompasem Kapitańskim.

W ubiegłym roku, staraniem Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, nagroda została pieczołowicie odtworzona jako przechodni Puchar „Korsarza”. Jutro (tj. 20 lipca) odbędzie się druga edycja regat, w których trofeum to stanowi pierwszą nagrodę.

Zapisy trwają! Można się zgłaszać dzisiaj (tj. 19 lipca) do godz. 20 w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Baszcie Łabędź przy Targu Rybnym w Gdańsku. Ci co nie zdążą się zapisać mogą to zrobić jeszcze jutro przed startem wyścigu, który zaplanowano na godz. 11. Zakończenie regat, w formie spotkania żeglarskiego przy ognisku, odbędzie się zaś o godz. 18 w przystani Polskiego Klubu Morskiego przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku.

Fot. Tadeusz Lademann

 

Zawiadomienie

Komentarze