Inauguracja pierwszych regat Natural Parks za nami

0
818

Pierwsze w historii regaty Natural Park odbyły się wczoraj, w drugim dniu Mistrzostw Świata Gazprom Swan 60 2015. Inauguracyjny wyścig w Marina di Scarlino jest już oficjalnie wpisany do kalendarza ClubSwan jako coroczne wydarzenie.

 

obraz nr 1

 

Flota Swan 60 ścigała się na trasie liczącej 30 mil morskich, która miała swój początek w pobliżu wybrzeża Morza Tyrreńskiego, a kończyła się w uroczej zatoczce na wyspie Elba.

 

 

Leonardo Ferragamo, przewodniczący Nautor Swan, mówi o nowych regatach: „Marina di Scarlino, mając dziewięć spektakularnych parków przyrodniczych w pobliżu, jest idealną bazą wypadową na inaugurację regat Natural Parks. Niezwykłe piękno Archipelagu Toskańskiego, doskonałe warunki żeglugowe  i położenie geograficzne sprawiają, że w przyszłości możliwe są różne trasy wyścigu. Dziś wystartowały pierwsze regaty, które miały miejsce podczas Mistrzostw Świata Gazprom Swan 60 – imprezy o międzynarodowej renomie. To doskonała okazja, by rozkręcić nowe wydarzenie  i w międzynarodowym gronie korzystać z uroku tych parków.”

 

obraz nr 2

 

Po wczorajszym solidnym i konsekwentnym dniu wyścigów, Bronenosec kontynuuje swój sukces, zdobywając koleją wygraną. Obrońcy tytułu mają teraz czystą kartę – z pięcioma zwycięstwami na koncie są na prowadzeniu i  mają 6 punktów przewagi nad Peterem Lerbrandtem na Verical Smile. Lerbrandt i jego drużyna z kolei zrobili spore postępy w tegorocznej edycji MŚ Gazprom Swan 60 – duński zespół rozkoszując się śródziemnomorskim klimatem, stanął na podium na miejscu trzecim.

 

obraz nr 3

 

Dziś to Petite Flamme udało się zrobić największe postępy i zyskać cenne punkty. Drugie miejsce w regatach NP oznacza, że tylko 2 punktów brakuje im, żeby zapewnić sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zespół Riccarda Pavoncelliego potrzebował takiego „zastrzyku”, żeby móc realistycznie myśleć  o podium – wyścigi kończą się jutro. Ale dobre wyniki Petite Flamme to kiepska wiadomość dla Tsaar Peter. Drużyna będzie musiała się bardzo postarać, żeby utrzymać 3 miejsce w rankingu ogólnym.

 

Dziś wszyscy uczestnicy regat mają dzień odpoczynku – organizatorzy zaplanowali dla nich przeróżne atrakcje na lądzie. Jutro, 15 maja, dalszy ciąg wyścigu.

Photo: © Studio Borlenghi- Stefano Gattini

 

Wstępne wyniki:

 

  1. Bronenosec: 4  punkty
  2. Vertical Smile: 10 punkty
  3. Tsaar Peter: 12 punkty
  4. Petite Flamme: 14 punkty
  5. Spirit of Europe: 24 punkty

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa media@nautorswan.com

Komentarze