I etap SailBook Cup zakończony – wyniki!

0
934

Dziś po południu ostatni z jachtów dotarł do Visby. Trzeba przyznać, że pierwszy etap SailBook Cup 2016 przebiegł w ekspresowym tempie! Pierwszy jacht wpłynął do portu po około 33 godzinach. Była to Adrena Sea żeglująca w klasie OPEN 1. Kilkadziesiąt minut później na mecie pojawił się Scamo, a tuż za nim Fujimo. Przed północą w niedzielę w Visby pojawiły się jeszcze Barnaba (Eugeniusz Jadczuk), Dexxter prowadzony przez Witka Nabożnego, Polled 2 z Jackiem Chabowskim oraz Konsal 2 z Ryszardem Drzymalskim.

obraz nr 1

Kolejne jachty wpływały już po niespełna godzinie. Na czele tej grupy żeglował Andrzej Kopytko z załogą na jachcie True Delphia. Odstępy czasowe między uczestnikami nie były duże – co kilkanaście minut w Visby pojawiał się nowy jacht. Po krótkiej przerwie, około godziny 3 nad ranem mniejsze jednostki zaczęły przecinać linię mety zlokalizowaną przy falochronie. W niewielkich odstępach czasowych finiszowały Fidoo, Mikka, Czarodziejka, Ocean 650, Atlantic Puffin oraz Apollo Sails 2 easy. Przed 6 rano etap ukończył jacht Erislannan, a później praktycznie co godzinę meldował się kolejny jacht. 

obraz nr 2

Po południu w poniedziałek 18 lipca do Visby wszedł ostatni z walczących – żeglujący samotnie na jachcie Mary Lou Maciej Krzesiński. Ostatnie mile nie były dla niego łaskawe – wiatr zmienił kierunek i Maciek był zmuszony (jako jedyny z floty) do halsowania się tuż przed metą.

Uczestnicy klas przelicznikowych niecierpliwie czekali na wyniki. W klasach OPEN sytuacja była łatwa: w OPEN 1 na pierwszym miejscu znalazła się Adrena Sea (Jan Kozarzewski), na drugim Scamp (Maciej Gnatowski), a na trzecim Fujimo (Mariusz Kowalski). W Open 2 na pierwszym True Delphia (Andrzej Kopytko), za nim Fidoo (Marcin Wroński) i Sunrise (Piotr Nikiel). 

obraz nr 3

Wieczorem sędzia ogłosił oficjalne wyniki.  W klasie ORC 1 (w kolejności): Quick Livener (Jacek Zieliński), Dexxter (Witek Nabożny) i Konsal 2 (Ryszard Drzymalski), a w klasie ORC 2: Atlantic Puffin (Szymon Kuczyński), Czarodziejka (Tomasz Konnak) i Ocean 650 (Michał Weselak).  W grupie KWR 1: Endorphine (Kuba Niewiński), MurMur (Aleksander Gorlach) i Polled 2 (Jacek Chabowski). W KWR 2: Mikka (Piotr Lesz), Apollo Sails 2 Easy (Tomasz Makowski) oraz Riocha (Łukasz Stawski).

obraz nr 4

fot. Cezary Spigarski / oficynamorska.pl

 

Oficjalne wyniki I etapu regat SailBook Cup 2016

Grupa OPEN

OPEN klasyfikacja generalna

OPEN 1

OPEN 2

Grupa KWR

KWR klasyfikacja generalna

KWR 1

KWR 2

Grupa ORC

ORC klasyfikacja generalna

ORC 1

ORC 2

Jachty Cisza oraz Wezyr nie wystartowały do regat. W trakcie wyścigu z powodów technicznych Alikar oraz Goplana zawróciły – na pierwszym pojawiły się problemy z urządzeniem sterowym, na drugim ze sztagownikiem. Skipperzy byli zmuszeni podjąć decyzję o wycofaniu się z rywalizacji.

Komentarze