Harken poleca jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

0
1228

Technologia okularów słonecznych

OPRAWKI wykonane są z wytrzymałego, elastycznego nylonu Grilamid®. Odporne na działanie promieni słonecznych.

 SOCZEWKI z filtrem polaryzacyjnym zatrzymujące 100% promieni UVA, UVB i UVC. Szkło optyczne lub poliwęglan.

  1. Powłoka hydrofobowa  odpycha wodę i zapobiega przyleganiu kurzu. Ułatwia czyszczenie.
  2. Powłoka antyrefleksyjna zapobiega refleksom na płaszczyźnie soczewki.
  3. Powłoka chroniąca przed zarysowaniem minimalizuje zużycie soczewki.
  4. Wolne od zniekształceń formowane wtryskowo soczewki. Ognisko soczewki ulokowane przed okiem zapewnia właściwy obraz.
  5. Filtr polaryzacyjny zatrzymuje 99,9% światła spolaryzowanego.
  6. Lustrzane wykończenie dodatkowo zmniejsza ilość refleksów docierających do oka.

 

Wszystkie soczewki w okularach słonecznych Harken zatrzymują 100% promieni UVA, UVB i UVC; 90 do 95% krótkofalowego światła niebieskiego oraz pochłaniają 99,9% światła odbitego. Szlifowane soczewki zapobiegają zniekształceniom.

Formowane wtryskowo poliwęglanowe soczewki polaryzacyjne: Powłoka antyrefleksyjna wewnątrz soczewki eliminuje refleksy świetlne. Powłoka hydrofobowa ułatwia czyszczenie, zapobiega powstawaniu plam po wyschniętych kroplach wody i oraz znacznie spowalnia osadzanie się brudu.

Szkła polaryzacyjne ze szkła borokrzemianowego: borokrzemianowe szkło optyczne zapewnia doskonałą przejrzystość i minimalizuje dyfrkację. Soczewki są ręcznie ustawiane, aby zapewnić maksymalną wydajność filtra polaryzacyjnego. Trwałe, odporne na zarysowania i ukruszenia..

 

 

Powłoka polaryzacyjna

obraz nr 1

Pomiędzy warstwami soczewki znajduje się powłoka która zatrzymuje światło spolaryzowane. Zawartość i zagęszczenie barwnika w powłoce decyduje o skuteczności, np. większe zagęszczenie barwnika skutkuje większą skutecznością w powstrzymywaniu światła spolaryzowanego. Powłoka polaryzacyjna jest umieszczona pomiędzy warstwami soczewki, nie ma więc ryzyka rozklejenia. Soczewki okularów Harken powstrzymują 99.9% światła spolaryzowanego w poziomie.

 

Kolor soczewek

Oko nie jest w stanie skupić wszystkich kolorów światła na powierzchni siatkówki i skupia niebieskie światło przed siatkówką. Duża ilość niebieskiego światła (występująca na wodzie) powoduje, że widzimy przedmioty rozmazane (aberracja chromatyczna), dominując nad innymi kolorami. Dodatek brązowego barwnika w soczewkach okularów słonecznych pozwala zneutralizować ten niekorzystny efekt.  W ofercie Harkena dostępne są okulary o różnej zawartości barwnika, od bursztynowych, odpowiednich na warunki bardzo dużego nasłonecznienia, po różowe, odpowiednie na pochmurne warunki.

100% ochrony przed promieniami UV

UVA – najbardziej przenikliwy, ale zarazem najmniej intensywny zakres promieniowania UV. Większość promieni UVA przenika przez rogówkę i jest pochłaniana przez soczewkę. Z czasem promieniowanie UVA powoduje zużycie soczewki i sprawia, że staje się ona bardziej podatna na szkodliwe skutki promieni UVB i UVC.

UVB – mieści się w środku spektrum promieniowania UV i jest intensywniejsze od promieniowania UVA. Większość promieni UVB jest pochłaniana przez rogówkę, jednak część przenika nią i może uszkadzać soczewkę.

UVC – warstwa ozonowa powtrzymuje niemal całe promieniowanie UVC, jednak odkąd została ona naruszona, część jego promieni dociera do ziemi. Może powodować zmętnienie soczewki (zaćmę) oraz raka skóry.

Powłoka antyrefleksyjna

obraz nr 2

Powłoka hydrofobowa

obraz nr 3

Soczewki o specjalnym kształcie

obraz nr 4

 

 

 

Źródło: http://www.harken.pl 

Komentarze