Göteborg miastem finału Volvo Ocean Race w 2015 roku

0
742

W piątek obwieszczono, że szwedzkie miasto Göteborg będzie ostatnim przystankiem na trasie 12. edycji regat Volvo Ocean Race w 2014-15, a także w ich 13. edycji.

Göteborg jest drugim największym miastem w Szwecji, największym portem w Skandynawii i cechuje się doskonałą reputacją przy organizacji najważniejszych wydarzeń sportowych. Będzie to już trzeci raz, gdy miasto angażuje się w organizację Volvo Ocean Race, a drugi, jako port finalny – wcześniej w 2005/2006 roku, gdy spektakularny sukces odniósł ABN AMRO ONE.

Göteborg jest idealnym miejscem do zakończenia wydarzenia tej miary”, powiedział CEO Volvo Ocean Race, Knut Frostad. „To wspaniałe wiedzieć, że po kilkudziesięciu tysiącach mil będziemy wpływać do portu Gospodarza, z wszelkimi udogodnieniami i rozwiązaniami technologicznymi oraz wiedzą co należy zrobić, by wielkie wydarzenie zostało wspaniale zapamiętane.  Cieszymy się na bliską współpracę z Göteborgiem, mamy nadzieję na najlepszy finisz do tej pory.”

Göteborg, siedziba organizatorów Volvo, gospodarz Volvo Ocean Race w latach 2001-02 i ponownie w latach 2005-06, miejsce ważnych wydarzeń, m.in: Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce (1995 i 2006 r.), a także Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym (2008) oraz finału Mistrzostw Europy w piłkę nożną w 1992. Niedługo, bo w marcu 2013 roku, będą miały miejsce tutaj także Europejskie Halowe Mistrzostwa w Atletyce.

Więcej informacji wkrótce.

Źródło: http://www.volvooceanrace.com/en/home.html

Komentarze