Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku

0
743

Serdecznie zapraszamy na Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego, które odbędzie się 23 maja 2015 r. 

Dla wszystkich uczestników i mieszkańców Trójmiasta przygotowany został szereg atrakcji w rejonie Targu Rybnego i na Motławie.

Program imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Już od godziny 11 na Targu Rybnym będzie można odwiedzać miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie. Przy Pobrzeżu Rybackim (okolice hotelu Hilton) zacumuje na Motławie Żaglowiec „Generał Zaruski” od  godz. 11.00 do 15.30 zapraszamy na pokład gdzie będzie można poznać  jego historię oraz załogę.

Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi oraz najmłodsi adepci żeglarstwa w klasie OPTYMIST. Ciekawostką będą z pewnością widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego, zaplanowane na godzinę 15.

 

 

Po raz pierwszy na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego wystąpią: Chór Nauczycielski z Gdańska, Chór Mieszany SYMFONIA z Gdyni, Chór Żeński GAUDEAMUS Wejherowa, Chór Męski HARMONIA z Wejherowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta BEGAMA z Kościerzyny oraz Teatr Muzyczny HALS grupa SPINAKER.

Tradycyjnie, imprezę zakończy najbardziej efektowny punkt imprezy, czyli parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 15.45. 

Formularz zgłoszeniowy ( w załączniku ) należy przesłać na adres: marina.gdansk@mosir.gda.pl.

Pozdrawiam,
Anita Żebrowska
Bosman Mariny Gdańsk

Komentarze