Garmin® najbardziej rozpoznawalną marką na rynku elektronicznych urządzeń morskich

0
645

 

Firma Garmin oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych morskich urządzeń elektronicznych, które zostały docenione przez NMEA.  National Marine Electronics Association (NMEA) to mająca siedzibę w USA organizacja, działająca w gałęzi przemysłu elektroniki morskiej, wyznaczająca standardy projektowania, produkcji i użytkowania. Podczas prestiżowej konwencji NMEA 2015 w Baltimore firma Garmin uznana została za najbardziej rozpoznawalna markę na rynku elektronicznych urządzeń morskich, otrzymała tytuł Producenta Roku i zdobyła nagrody w czterech kategoriach produktowych: autopiloty, wyświetlacze wielofunkcyjne (MFD), aplikacje mobilne jako wsparcie w nawigacji oraz aplikacje mobilne dla użytkownika.

 

 

Autopiloty

W kategorii autopilotów trzeci rok z rzędu nagrodzony został autopilot GHP Reactor do hydraulicznych układów sterowania z pompą SmartPump. Firma Garmin przeniosła dostępną dotąd wyłącznie w żegludze komercyjnej, zaawansowaną technologię morską na pokłady prywatnych jachtów żaglowych i motorowych. Autopiloty z serii GHP Reactor obejmują zarówno funkcje dla jachtów motorowych, jak i żaglowych, takie jak utrzymywanie kierunku, informacje o wietrze pozornym i rzeczywistym czy wskazówki nawigacyjne. GHP Reactor to pierwszy rekreacyjny system autopilotów firmy Garmin wyposażony w 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS, co umożliwia montaż urządzenia praktycznie w dowolnym miejscu i dowolnej pozycji.

 

Wyświetlacze wielofunkcyjne MFD

W kategorii urządzeń MFD wykorzystywanych na jednostkach pływających nagrodzono GPSMAP® 7616, 16-calowy wielodotykowy chartplotter przeznaczony dla żeglarzy oczekujących wysokiej wydajności, prostej obsługi i integracji funkcji. Plotery nawigacyjne serii GPSMAP 7400/7600 odznaczają się pełną kompatybilnością w zakresie łączności, współpracując z radarami, autopilotami, instrumentami, wieloma ekranami, czujnikami, zewnętrznymi modułami sonarów, przełącznikami elektronicznymi, kamerami termicznymi i innymi urządzeniami.

 

Morskie aplikacje mobilne

Łączność odgrywa kluczową rolę, kiedy znajdujemy się na wodzie, dlatego aplikacje na smartfony to istotne narzędzia dla żeglarzy. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody NMEA w kategorii mobilnych aplikacji morskich, dzieląc je na aplikacje morskie wspierające nawigację oraz aplikacje morskie jako użyteczne narzędzie dla końcowego użytkownika. W obu kategoriach zwyciężyły produkty Garmin: BlueChart Mobile i Garmin HelmTM. Garmin BlueChart Mobile to mobilna aplikacja do planowania trasy, wykorzystują informacje o pogodzie i przesyłająca je do plotera nawigacyjnego. Garmin HelmTM umożliwia podgląd obrazu z ploterów nawigacyjnych i sterowanie nimi z poziomu kompatybilnego tabletu lub smartfona.

 

W ofercie firmy Garmin znajdują się najbardziej zaawansowane plotery nawigacyjne, dotykowe, wielofunkcyjne wyświetlacze, technologie sonaru, radary HD, autopiloty, wysokiej rozdzielczości mapy, instrumenty morskie i wiele innych produktów i usług znanych i cenionych za innowacyjność, niezawodność i łatwość użycia. Więcej informacji o urządzeniach wykorzystywanych z sektora marine znajduje się na stronie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/cOnTheWater-p1.html

 

 

 

 

Informacje o firmie Garmin International

Garmin International Inc. jest spółką zależną Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN), globalnego lidera nawigacji satelitarnej. Począwszy od 1989 r. firmy wchodzące w skład tej grupy projektują, produkują, wprowadzają na rynek oraz sprzedają urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Wpisana do indeksu S&P 500, spółka Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne podmioty zależne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.com/pressroom lub pod numerem telefonu  +48 (0) 22 20 58 971. Wszystkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Informacje o firmie Strava

Stworzona przez sportowców, dla sportowców Strava uwalnia ich potencjał. Mobilne aplikacje i strona internetowa łączą miliony biegaczy i rowerzystów na całym świecie, każdego dnia. www.strava.com

Informacja o oświadczeniach wybiegających w przyszłość:

Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia wybiegające w przyszłość, dotyczące firmy Garmin Ltd. oraz prowadzonej przez nią działalności biznesowej. Takie oświadczenia bazują na bieżących oczekiwaniach kierownictwa firmy. Wybiegające w przyszłość zdarzenia i okoliczności omówione w tym komunikacie mogą się nie wydarzyć, zaś rzeczywiste wyniki mogą się znacząco różnić na skutek działania znanych i nieznanych czynników ryzyka oraz przypadkowych czynników mających wpływ na działalność biznesową firmy Garmin, w tym między innymi czynników ryzyka wymienionych w sprawozdaniu rocznym na formularzu 10-K za rok obrachunkowy zakończony 29 grudnia 2012 r., złożonym przez firmę Garmin w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (nr akt Komisji 0-31983). Kopię formularza 10-K firmy Garmin można pobrać na stronie internetowej www.garmin.com/aboutGarmin/invRelations/finReports.html. Żadne z oświadczeń wybiegających w przyszłość nie może być przedmiotem gwarancji. Oświadczenia wybiegające w przyszłość zawierają tylko takie informacje, jakie zostały udostępnione przez firmę Garmin w dniu ich opublikowania i firma Garmin nie zobowiązuje się do aktualizacji ani modyfikacji oświadczeń wybiegających w przyszłość, czy to na skutek wejścia w posiadanie nowych informacji, czy też przyszłych zdarzeń ani z żadnego innego powodu.

 

Komentarze