FUNDACJA STS FRYDERYK CHOPIN POSZUKUJE NAUCZYCIELI NA REJSY NIEBIESKIEJ SZKOŁY.

0
696

 

Nauczycieli zainteresowanych przeżyciem wspaniałej przygody na pokładzie jednego z najpiękniejszych polskich żaglowców STS Fryderyk Chopin zapraszamy do współpracy. To doskonała okazja, by w niestandardowych warunkach pracować z bardzo ciekawą grupą młodzieży, poznać realia życia na morzu oraz odbyć pełną przygód, niezapomnianą morską wyprawę.


Nauczyciele podczas rejsów Niebieskiej Szkoły nauczają przedmiotów analogicznych, jak w szkołach lądowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pokładzie, część nauczycieli uczy kilku przedmiotów. W związku z tym na rejsy Niebieskiej Szkoły poszukujemy głównie nauczycieli, którzy są w stanie prowadzić zajęcia z następujących przedmiotów:

  1. język polski

  2. język angielski

  3. język niemiecki

  4. historia, WoS, geografia

  5. matematyka

  6. biologia, chemia

  7. fizyka, informatyka (technologia informacyjna), EdB, podstawy przedsiębiorczości

Ze względu na dużą ilość godzin matematyki jest wskazane, by nauczyciel fizyki również mógł nauczać matematyki (prowadzi wówczas zajęcia w jednej klasie).

Ważne jest, aby nauczyciele Niebieskiej Szkoły posiadali doświadczenie w pracy. Osoby, które nie posiadają formalnych uprawnień pedagogicznych, będą pracowały pod szczególnym nadzorem i przy wsparciu Dyrektora Niebieskiej Szkoły.

Wszystkich chętnych do pracy w Niebieskiej Szkole zapraszamy do przesłania CV drogą mailową na adres: ns@3oceans.pl

 

MORZE TO NAJLEPSZY WYCHOWAWCA

Rejsy edukacyjne na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin organizowane są od chwili jego powstania, tj. 1992 roku i adresowane są do młodzieży w wieku od 15 do 18 lat. Projekt Niebieskiej Szkoły to sprawdzone i skuteczne połączenie regularnej nauki według programu szkolnego z żeglugą oceaniczną. W każdym rejsie Niebieskiej Szkoły może wziąć udział maksymalnie 25 uczniów. Podczas licznych godzin na morzu młodzież odbywa codzienne zajęcia lekcyjne, poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, poznaje inne kultury i tradycje. Ale w trakcie rejsów młodzi żeglarze uczą się nie tylko życia na statku – rejs Niebieskiej Szkoły to niezwykła lekcja odpowiedzialności za siebie i innych, która uczy współpracy w grupie i pokonywania własnych słabości. Przede wszystkim jednak to niesamowita przygoda!

FUNDACJA STS FRYDERYK CHOPIN

Fundacja STS Fryderyk Chopin została powołana w czerwcu 2011 roku. Misją Fundacji i jest wychowywanie młodzieży w oparciu o doświadczenia zdobyte na morzu, które stanowią ogromną wartość w dalszym rozwoju młodych ludzi. Morze kształtuje charakter zmuszając do podejmowania wyzwań, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, uczy pracy w zespole i podejmowania za ten zespół odpowiedzialności. Nauka podczas rejsu daje zdecydowanie lepsze efekty niż podczas zajęć w tradycyjnej szkole, ponieważ oprócz wiedzy książkowej młodzież poznaje nowe kultury, tradycje, języki, ludzi. Taki rejs jest niezwykłą lekcją na całe życie…

Więcej informacji:

www.niebieskaszkola.pl

www.fryderykchopin.org.pl

Komentarze