Finniści w Zakopanem

0
563

W DRUGIEJ POŁOWIE STYCZNIA DO ZAKOPANEGO, JUŻ POWTÓRNIE TEJ ZIMY, ZAWITALI ZAWODNICY KADRY NARODOWEJ KLASY FINN.

10-dniowe zgrupowanie było ostatnim przed zejściem na wodę blokiem ciężkiego treningu motorycznego. Program przewidywał duże i bardzo duże obciążenia, głównie w treningu wytrzymałościowym, a także pracę nad mocą i specyficzną wytrzymałością siłową. Dodatkowym zadaniem dla zawodników była regulacja masy i składu ciała. Przy okazji zgrupowania przeprowadzono także kilka praktycznych testów wydolności i mocy.

Typowy dzień zgrupowania rozpoczynał się porannym pomiarem tętna i ważeniem, po którym zawodnicy odbywali krótka sesję na ergometrach wioślarskich. Przedpołudnie wypełniał trening wytrzymałościowy – głównie bieg na nartach stylem łyżwowym, średnio od 20 do 30 km, ale też długimi marszobiegami w górach. Popołudnia przeznaczono na trening mocy i wytrzymałości siłowej na sali. Po kolacji odbywały się zajęcia teoretyczne dotyczące sposobów monitorowania procesu treningowego, diety i regeneracji.

W zajęciach uczestniczyło 6 zawodników kadry klasy Finn i gościnnie nasz czołowy zawodnik kiteracingu Błażej Ożóg. Trenerami pracującymi z zawodnikami na zgrupowaniu byli: trener kadry klasy Finn Andrzej Piasecki i trener przygotowania motorycznego PZŻ Mariusz Goliński

Relacja i film Mariusz Goliński

 Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze