Emocje na weekend

0
545

Już w najbliższy weekend (18-20 lipca) odbędą się zawody LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014. Na Zatokę Gdańską wypłynie elita widowiskowej klasy 49er.

Podczas gdyńskich regat najbardziej emocjonująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy polskimi załogami, które walczą o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie zabraknie także wyścigu nocnego oraz atrakcji dla kibiców.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński poznali już smak regat olimpijskich na akwenie w Weymouth. Teraz w wyścigu do Brazylii mają groźnych krajowych rywali – załogę Tomasza Januszewskiego i Jacka Nowaka. Zawody LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 będą bardzo ważnym sprawdzianem dla całej polskiej reprezentacji prowadzonej przez trenera Pawła Kacprowskiego przed Mistrzostwami Świata w hiszpańskim Santander. Oprócz polskich załóg do Gdyni przyjadą żeglarze z Niemiec, Holandii, Rosji i Ukrainy.

Tegoroczne regaty  rozpocznie konferencja prasowa w CF Klif w piątek 18 lipca o godz. 10. Tego samego dnia zawodnicy rozpoczną rywalizację w pierwszych wyścigach, które zaplanowano na godz. 13.

W sobotę zmagania oraz dodatkowe atrakcje na gdyńskiej plaży wystartują o godz. 11. Podobnie jak przed rokiem, widowiskową atrakcją będzie wyścig nocny rozegrany o godzinie 22.

W niedzielę, która będzie ostatnim dniem regat zawody rozpoczną się o godzinie 11, a ceremonia dekoracji zwycięzców zaplanowana jest na godz. 18.

Z okazji zawodów, na plaży Śródmieście stanie miasteczko regatowe, gdzie w przerwach pomiędzy obserwacją wyścigów, kibice spróbują sportowej rywalizacji, a także poznają żeglarskie gwiazdy.

Strona wydarzenia – http://49ergrandprix.com.

Fot. strona internetowa organizatora

Komentarze