Conrady 2013 przyznane!

0
646

Jury Międzynarodowej Nagrody Conrady 2013 – Indywidualności Morskie przyznało wyróżnienia sześciu osobom. Wśród nich znaleźli się: Czesław Dyrcz, Włodzimierz Grycner, Grzegorz Haremza, Rudolf Krautschneider, Krzysztof Zawalski i Janusz Zbierajewski.

Zgodnie z zawartym wcześniej porozumieniem, w ramach Conradów, swoją nagrodę ma także prawo przyznać Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Wybrany przez Okręg żeglarz staje się automatycznie kolejnym laureatem Conrada.

POZŻ zdecydował o jego przyznaniu kpt. Maciejowi Sodkiewiczowi za pomysł, organizację i poprowadzenie żeglarskiej wyprawy Rosyjska Arktyka 2013, która na jachcie „Barlovento II” dotarła w ubiegłym roku najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Uroczystość wręczenia nagrody Conradów odbędzie się 8 marca o godz. 13 w Międzynarodowym Klubie Morza „Zejman” w Gdańsku na Wyspie Spichrzów przy ul. Motławskiej w Gdańsku (naprzeciwko Mariny Gdańsk).

 

Impreza ma charakter otwarty. Biuro organizacyjne nagrody serdecznie zaprasza laureatów nagrody, współorganizatorów, partnerów imprezy, entuzjastów morza i żeglugi do wspólnego udziału w uroczystości.

Organizator:   Bałtyckie Bractwo Żeglarzy – Klub Morza „Zejman”

Współorganizatorzy: Narodowe Muzeum Morskie   i  Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski

Za zgodą: www.pozz.org.pl 

Komentarze