Bojerowe Mistrzostwa Europy klasy DN w Polsce!

0
774

KU NASZEJ OLBRZYMIEJ RADOŚCI BOJEROWE MISTRZOSTWA EUROPY ZOSTANĄ ROZEGRANE W POLSCE W DNIACH 11-15.03.2013

Co prawda w Szwecji też panują dobre warunki lodowe, ale tam na przyszły tydzień są zapowiadane dość słabe wiatry. Finlandia, która jest organizatorem tych mistrzostw nie ma aktualnie akwenów, na których można by się ścigać na bojerach. Wszędzie leży u nich jeszcze gruba warstwa śniegu.

Mistrzostwa będą rozegrane na jeziorze Niegocin i Giżycko będzie bazą regat. Port regat w Eko Marinie w Giżycku.
Pierwsze biegi w poniedziałek o 11.00. Ostatni bieg mistrzostw odbędzie się w piątek o 14.00.

Na liście startowej jest dotychczas 165-ciu zawodników z 16-tu krajów. Z Polski zgłosiło się 22-óch zawodników. Oczywiście cała polska czołówka z aktualnym Mistrzem Świata, Tomkiem Zakrzewskim na czele. Niestety występ Roberta Graczyka, aktualnego V-ce Mistrza Świata stoi pod znakiem zapytania. Robert uległ wypadkowi w czasie Mistrzostw Szwecji gdy czeski zawodnik wjechał w niego przy dużej prędkości. Robert ma rękę w gipsie i nie jest pewne, czy zdecyduje się startować.
Zgodnie z zasadami europejskiej organizacji bojerowej, gdy zawody są przenoszone do innego kraju niż kraj organizatora, zawodnicy tego kraju mogą zgłosić się jeszcze na regaty płacąc normalne, a nie karne wpisowe. Dzięki temu nasza ekipa na pewno zwiększy się jeszcze o kilku zawodników.

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa

 

Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze