Bitwa trwa, tym razem na lądzie

0
749

Kontynuacja Bitwy na lądzie przebiega w zdecydowanie przyjemniejszej formie niż ta na morzu. W środę 31.10 w związku z cyklem żeglarskich spotkań uczestnik Bitwy o Gotland, kapitan Jacek Zieliński,  odwiedził Szkołę Podstawową im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. Celem akcji jest popularyzowanie żeglarstwa wśród najmłodszych.

Pasja potrafi zaprowadzić każdego człowieka do czynów wielkich, aby tak się jednak stało potrzeba odpowiedniego przygotowania oraz cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Ważne, by nie przeceniać swoich możliwości, by odwagi nie mylić z brawurą, ale przede wszystkim by nie zapominać o spełnianiu swoich marzeń.

O radościach i trudach podróży opowiedział gdański żeglarz w swojej relacji z samotnego, pełnego przygód rejsu na S/Y Quick Livener wokół szwedzkiej wyspy Gotlandii. Atmosfera morskich wojaży udzieliła się dzieciom do tego stopnia, że ku zdziwieniu kapitana padły nawet pytania o odkrywanie skarbów, zdobywanie nowych lądów oraz podróże dookoła świata..

Współorganizatorami spotkania byli: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego Zdzisław Pieńkowski oraz dyrektor puckiego MOKSiR-u Janusz Klimczuk. Cyklowi spotkań patronuje POZŻ.

Komentarze