Bałtyckie SailBook Cup 2017 – zapowiada się naprawdę emocjonujący wyścig!

0
689

 

 

Czas nieubłaganie odlicza kolejne dni do naszej chwili prawdy. Jak co roku nikt nie wie jakie warunki przygotuje dla nas Bałtyk, ale jedno jest pewne – mamy do przepłynięcia ponad 600 mil! 600 mil walki o każdą sekundę, a wypadkową naszych błędnych decyzji będzie wynik na mecie!

SailBook Cup 2017 w tym roku wyjątkowo w konflikcie terminowym z ME ORC i MP PZŻ, więc część naszych czołowych „ścigantów” będzie stawać w szranki na innych trasach regatowych. Jednak zapewniamy Was, że podczas Regat SailBook Cup 2017 jest o co – i najważniejsze – jest z kim powalczyć! Tu nie ma taryfy ulgowej. Srebrnego Pucharu SailBook Cup w klasie KWR będzie broniła zwycięska załoga Apollo Sails 2 Easy, więc łatwo nie będzie… 😉

W tym roku wśród zawodników będą zarówno nowe, jak i dobrze znane nam od lat twarze. Na stary sprawdzony szlak, tym razem już jako Słoni II, wraca Zbyszek Rembiewski. Jak wiadomo, Zbyszek „z niejednego pieca jadł chleb”, a po kilkuletniej tułaczce jako załogant, wraca z nowym nabytkiem.   

Autor słynnego zdania “powoli stoimy do przodu”, które padło 4 lata temu gdzieś na dalekiej północy pod brzegiem Gotlandii, oczywiście też będzie z nami. Andrzej Kruszyński na Resumee może i w tym roku stanie się autorem słów, które przejdą do historii SailBook Cup?

 

Kolejne mocne uderzenie, to Hallelujah pod Krystianem Szypka, którego matką chrzestną na początku lipca zostanie nikt inny, tylko nasz z natury skromny komandos Jacek Zieliński. 47 stóp luksusu z Delphia Yachts, ale nie o luksus tu chodzi (podobno). Będzie gitara i śpiew podczas Dnia Polskiego w Visby, ale co najważniejsze – jeśli jest Krystian, będzie bezpieczeństwo! Na co dzień „zwykły, szary” dyrektor Bitwy o Gotland, a u nas spec od koordynowania bezpieczeństwa.

Jakby było mało, na arenę regat wchodzi nowiutka Litwinka II pod Marianem Drabińskim – a na dzień dzisiejszy na trzy starty w regatach mają trzy zwycięstwa…. Będzie się działo!!!

 

Planujemy, we współpracy z firmą Garmin Polska, wyposażyć wszystkie załogi w najnowszy na świecie system inReach. Oznacza to nic innego, jak możliwość powiadamiania rodziny, kibiców, kochanek o postępach w regatach przez 24 godziny na dobę, a to wszystko bezpłatnie!

Organizator Regat – sklep żeglarski MARISTO.pl, nie bezpłatnie, lecz zgodnie ze swoją maksymą “nie ma nic za darmo”, zachęca wszystkich do uzupełnienia wyposażenia jachtów oraz sprzętu dla załogi jeszcze przed bałtyckim wyzwaniem. Dla Was, przyjaciół i uczestników Regat, przygotowane są zawsze najlepsze ceny! 🙂

 

Trasa SailBook Cup 2017 pozostaje bez zmian, a sędzią będzie niezastąpiony Tomasz Konnak – nasza żeglująca uczciwość (Trybunał Konstytucyjny może nam pozazdrościć takiego sędziego!).

Komentarze