„Bałtyckie Foki” najlepiej biją w krążek

0
658

12 stycznia odbył się pierwszy w tym roku Turniej Hokeja Podwodnego pod nazwą „Gorączka Sobotniej Nocy”.  Zwyciężył organizator imprezy Gdański Klub Hokeja Podwodnego „Bałtyckie Foki”. Zawody zostały rozegrane na Pływalni Krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku – współorganizatora imprezy.
W turnieju wystąpiło w sumie 7 drużyn. Zaproszenia przyjęły:

1. Pirania Wrocław
  2. Aquarius Bełchatów
  3. Orka Gdynia
  4. Walenie Siemianowice
  5. Hydra Trzebnica

Stawkę pozostałych dwóch drużyn uzupełniły Bałtyckie Foki 1 i Bałtyckie Foki 2.

Zawody były rozgrywane zgodnie z międzynarodowym regulaminem CMAS. Rywalizacja odbyła się w jednej grupie, gdzie każdy grał z każdym, co dało w sumie 21 spotkań. Mecze fazy grupowej trwały 12 minut. Po zakończeniu rundy zasadniczej i podliczeniu punktów sytuacja w grupie wyglądała następująco:

7. Pirania Wrocław

Zgodnie z regulaminem do finału dostali się zatem faworyci: Bałtyckie Foki i Hydra Trzebnica. Finał grany był w wymiarze czasowym 2×8 minut. Po emocjonującym widowisku, które stało na najwyższym poziomie zwycięzcami zostały Bałtyckie Foki, które wygrały 3:0.

Po ceremonii wręczania pucharów i medali przyszedł czas na regenerację sił. Organizatorzy zapewnili pyszne jedzenie oraz muzykę.

Dziękujemy wszystkim drużynom za wspólną rywalizację i zabawę.