Baltic Sail Gdańsk 2014

0
915

W tym roku Międzynarodowy Zlot Żeglarski i Festiwal Morski Baltic Sail Gdańsk zawita do nas w dniach 3-6 lipca. Tradycyjnie już statki będą cumować przy Targu Rybnym, w sercu najpiękniejszej części Gdańska.

Tym razem z jednostek zagranicznych odwiedzą nas „Baltic Beauty” ze Szwecji, „Libava” z Łotwy, „Joanna Saturna” z Finlandii, „Jean de la Lune” z Wielkiej Brytanii oraz „Norda” z Belgii. Z polskich statków, tradycyjnie, flagowa jednostka Zlotu – „Generał Zaruski”, a także m.in. „Kapitan Borchardt”, „Bryza H”, „Ark” i „Baltic Star”.

Oprócz rejsów na gości Zlotu czekać będzie wiele innych atrakcji: bitwa morska, inscenizacje historyczne z udziałem rekonstruktorów w strojach charakterystycznych dla XVIII wieku, a także Szanty pod Żurawiem. Koncerty szantowe odbędą się na scenie na Targu Rybnym, 4 i 5 lipca od godz. 18.30. Zespoły, chóry i soliści zabiorą nas w te dni na kilka godzin, w świat pięknej, nastrojowej muzyki ludzi morza.

Trwa sprzedaż biletów na rejsy po Zatoce Gdańskiej jednostkami, które przypłyną na Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2014. Już teraz warto zaopatrzyć się w bilety, dzięki którym w dniach 3-6 lipca będzie można pożeglować na pokładach wspaniałych, polskich i zagranicznych jednostek. Rejsy trwają około 4 godziny i zaczynają się przy Targu Rybnym, gdzie w czasie Zlotu cumują te piękne żaglowce.

Bilety, w cenie 45 pln normalny i 30 pln ulgowy, można nabywać za pośrednictwem strony www.balticsail.pl. Będzie można je kupić także podczas trwania samego Zlotu na terenie imprezy, na Targu Rybnym.

Sprzedaż biletów on-line będzie trwała do 1 lipca, więc warto się spieszyć, aby zarezerwować sobie miejsca na jednym z żaglowców i popłynąć na spotkanie morskiej przygody! 

Komentarze