„Argea” triumfatorem tegorocznych regat o Puchar Korsarza

0
810

22 jachty wystartowały w sobotę 9 sierpnia w trzeciej edycji regat o Puchar Korsarza. W zawodach, organizowanych przez Polski Klub Morski w Gdańsku i Pomorski Związek Żeglarski, triumfatorem okazał się jacht „Argea” pod dowództwem Andrzeja Gierulskiego z Jachtklubu Północnego.

Pogoda w sobotni poranek nie zapowiadała emocji, które przyniosły trzecie regaty o Puchar Korsarza. Początkowo niemal bezwietrzna pogoda szybko się zmieniła, a nowe warunki okazały się znacznie bardziej sprzyjające. 

W kategorii open triumfował zwycięca pierwszej edycji Sergey Pavlienko na Blagodarnost II z Kaliningradzkiego Jachtklubu Ost-West

Regaty o Puchar Korsarza organizowane są od 2012 roku przez Polski Klub Morski w Gdańsku i Pomorski Związek Żeglarski. Zawody nawiązują do „Korsarza” – najstarszego wciąż pływającego jachtu w Polsce, który w 1936 roku pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitki wygrał regaty przedolimpijskie w Kilonii.

Przechodnią nagrodą w regatach jest, ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski, replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig.

Foty z wydarzenia: TUTAJ.

 fot. Jędrzej Szerle

 

Komentarze