AMERYKAŃSKA PĘTLA SELMY

0
710

 

Selma Expeditions po pokonaniu latem br. arktycznego Przejścia Północno-Zachodniego (North West Passage) – kontynuuje swój rejs przez Pacyfik z Północy na Południe: Alaska – Patagonia – 8000 mil (prawie 15 000 km) non stop. 

22/Oct/2015 @ 12:00:35 UTC; Selma – Pacyfik, okolice równika

Aktualna pozycja jachtu: ==>  http://my.yb.tl/selmaexpeditions//map-only/

05° 00.90N, 114° 28.13W / Course: 131° @ 7.5 knots

28°C

 

Jacht Selma Expeditions w lutym 2015 roku dotarł Najdalej na Południe – zdobywając morski rekord świata na antarktycznym Morzu Rossa. Pół roku później dotarł do Arktyki, a teraz – po pokonaniu latem w 30 dni Przejścia Północno-Zachodniego (North West Passage) z Atlantyku na Ocean Spokojny – obecnie kontynuuje swój rejs przez Pacyfik wracając z Północy na Południe.

 

 

Obecny rejs nazwano: Alaska – Patagonia – 8000 mil (prawie 15 000 km) i trwa non stop z Duch Harbour na Alasce do Puerto Mont w Chile, gdzie po ponad 60 dniach oceanicznej żeglugi non stop nastąpi zmiana załogi.

 

 

W grudniu br. Selma spodziewana jest już na Ziemi Ognistej w argentyńskim Ushuaia (najdalej na południe położonym mieście na świecie), co oznaczać będzie dwukrotne opłynięcie Przylądka Horn i zamknięcie – w jednym sezonie – „Amerykańskiej Pętli”  dookoła obu Ameryk, co do tej pory udało się tylko kilku jachtom na świecie”.

 

 

Trasa Selmy od marca 2015 do teraz.

Aktualna pozycja jachtu: ==>  http://my.yb.tl/selmaexpeditions//map-only/

 

Selma latem br. pokonała North-West Passage pod kapitanem Piotrem Kuźniarem, (jako jedyny w tym roku polski jacht), a obecnie żegluje w 6-cio osobowym zespole – non stop w kierunku Patagonii – pod kapitanem Tomaszem Łopatą. Od grudnia 2015 r. Selma rozpoczyna wcześniej zaplanowane rejsy z argentyńskiego Ushuaia – w kierunku Antarktydy,  wokoło Hornu i przez fiordy Ziemi Ognistej. 

 

Załoga Selmy na bieżąco dokumentuje swój rejs – w załączniku WE TRANSFER: pierwsze wideo z relacji: Alaska – Patagonia – 8000 mil, w tym opuszczenie Duch Harbour na Alasce oraz kilka tygodni później – „Urodziny na Morzu” specjalny jubileusz (27 lat!) Kuby Nowaka.

 

 

 

Obecna załoga Selmy:

      Skipper: Tomek Łopata.

      Co-skipper: Justyna Łopata

      oraz:

      Czerniakow Marcin

      Krenzel Richard

      Maćkowiak Rafał

      Nowak Jakub

 

 

UWAGA: © Publikacja załączonych informacji i materiałów foto i wideo dozwolona nieodpłatnie na wszystkich polach eksploatacji, pod warunkiem podpisania: „Źródło: Selma Expeditions.com”. Zgoda nie obejmuje wykorzystania na cele reklamowe.

 

Opracowanie J.J. Cieliszak

Koordynator, Media MediaPartners.pl dla SelmaExpeditions.com 

Komentarze