A. Doba zaprezentował kajak

0
702

Aleksander Doba pokazał kajak, w którym zamierza przepłynąć Ocean Atlantycki na trasie Lizbona-Floryda

W poniedziałek, 23 września br., przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach miało miejsce niecodzienne wydarzenie – Aleksander Doba, kajakarz, podróżnik i odkrywca, a przede wszystkim człowiek pełen pasji i pozytywnej energii, zaprezentował kajak, w którym zamierza przepłynąć Atlantyk.

Na prezentację przybyło kilkadziesiąt osób – nie zabrakło najbliższej rodziny kajakarza, przyjaciół, władz miasta, a także mieszkańców, którzy co rusz zadawali pytania o szczegóły planowanej wyprawy i historię poprzedniej ekspedycji. Na przełomie 2011 i 2012 roku Aleksander Doba przepłynął bowiem Atlantyk – za start obrał sobie wówczas zachodnie wybrzeże Afryki, a wyprawę zakończył dobijając do wybrzeży Brazylii. Tym razem czeka go znacznie cięższe zadanie, ale jest przekonany, że tegoroczna wyprawa również zakończy się powodzeniem.

Pani Irena Dawid-Osina, która reprezentowała podczas poniedziałkowej prezentacji firmę Calbud i Galerię Kapitańską – wręczyła Aleksandrowi Dobie drobny upominek w postaci opłatka i życzeń Bożonarodzeniowych oraz szampana, którym będzie mógł przywitać Nowy Rok. Przekazała mu również list w butelce, w którym opisano po krótce plany tegorocznej ekspedycji i który ma zostać wrzucony do oceanu w grudniu br. – mniej więcej w połowie zaplanowanej trasy. Być może zostanie kiedyś odnaleziony – podobnie jak akt chrztu książki Pani Krystyny Pohl pt. Żeglarze, który wyrzucony w sierpniu br. z pokładu promu na trasie Świnoujście – Ystad został odnaleziony po kilku tygodniach na plaży w Pobierowie.

Informujemy, że szczegóły wyprawy oraz bieżące informacje na jej temat można znaleźć na stronie internetowej www.aleksanderdoba.pl.

Źródło: http://morzaioceany.pl

Komentarze