34. Puchar Ameryki – w San Francisco!

0
537

To właśnie w San Francisco, w pobliżu słynnego mostu Golden Gate mieści się klub macierzysty Obrońcy trofeum, zespołu Oracle BMW Racing – czyli Golden Gate Yacht Club. Nie dziwi więc taka decyzja, choć w grę wchodziły inne akweny, na których proponowano rozegranie finałów 34. Pucharu Ameryki, m.in. Walencja i Fiumicino (siedziba Challenger of Record, czyli Club Nautico di Roma zespołu Mascalcone Latino).

Niezależne badania pokazują, że Puchar Ameryki to trzecie sportowe wydarzenie świata pod względem wpływu na ekonomię organizującego je państwa, po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej. Szacuje się, że za sprawą 34. regat o srebrny dzbanek region San Francisco może wzbogacić się aż o 1,4 mld dolarów. Przewiduje się przybycie milionów turystów na czas rozgrywania wyścigów, zarówno tych finałowych jak i eliminacyjnych. Z myślą o nich, regaty będą przeprowadzone na Zatoce San Francisco, która jest doskonałą, naturalną areną na rozgrywanie wyścigów żeglarskich. Z najbardziej znanych atrakcji turystycznych miasta: mostu Golden Gate, Marin Headlands, Crissy Field, Embarcadero czy z Fisherman’s Wharf kibice żeglarstwa będą mogli z niewielkich odległości obserwować zmagania teamów w walce o Puchar Ameryki.

Wioska regatowa zostanie zbudowana na Pirsie nr 19 i 29. Zespoły rozlokują się w okolicy Pirsów 30/32. Nabrzeża zostaną w tym celu specjalnie przebudowane.

Źródło: zagle.com.pl

Komentarze