Zwycięzcy regat SailBook Cup 2014 u prezydenta Sopotu

0
620

W piątek 29 sierpnia w Urzędzie Miasta Sopotu prezydent miasta Jacek Karnowski spotkał się ze zwycięzcami najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup.

Na spotkaniu z prezydentem Jackiem Karnowskim obecny był prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski oraz kapitanowie zwycięskich załóg – Jacek Chabowski z „Polled 2”, reprezentantka załogi jachtu „Endorphine” Beata Niewińska oraz samotnik Michał Weselak z oldtimera „Wanda”. Z prezydentem spotkał się również kapitan jachtu „GoodSpeed” Łukasz Trzciński, w którego załodze znajdowała się polska aktorka Monika Kwiatkowska (znana z ról w „Układzie zamkniętym”, serialu „Dom”, ostatnio „Miasto 44”). „GoodSpeed” w regatach SailBook Cup popłynął w hołdzie powstańcom warszawskim. Przed startem Monika podsumowała: „Nasz cel to Visby, prawie 630MM tam i z powrotem, czyli każde dziesięć mil za jeden dzień powstania 70 lat temu”.

W trakcie spotkania prezydent wręczył Jackowi Chabowskiemu główne trofeum regat – przechodnią nagrodę regat SailBook Cup w klasie ORC – autentyczny srebrny puchar z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Regaty SailBook Cup odbyły się w dniach 19-27 lipca 2014 r. na trasie Sopot-Visby-Sopot.  Jachty sklasyfikowane w trzech grupach miały do pokonania około 600 mil morskich. Tegoroczna edycja była hołdem złożonym pionierom polskiego żeglarstwa morskiego, którzy osiemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ścigali się na trasie do Visby. Były to pierwsze w historii polskiego żeglarstwa regaty na tak długiej trasie. 

www.pozz.org.pl 

 

Komentarze