Zlot Załóg Polonijnych Świnoujście-Szczecin 2012

0
294

Zlot jest organizowany przez Yacht Klub Polonia Malmö (Szwecja). Jesteśmy Klubem działającym od roku 2008 i zrzeszamy żeglarzy i motorowodniaków zamieszkałych w południowej Szwecji i Danii. Poza tradycyjną działalnością, jaką jest organizowanie wspólnych rejsów i warsztatów prowadzonych przez samych członków, zorganizowaliśmy w roku 2010 po raz pierwszy wspólny Zlot w Normal 0 21 Normal 0 21 Świnoujściu.

obraz nr 1

Celem było nawiązanie kontaktów z miejscowymi klubami żeglarskimi. W Zlocie uczesniczyło 16 załóg ze Szwecji, Danii i Niemiec.
W zeszłym roku rozpoczeliśmy też projekt mający na celu propagowanie Polski i polskich marin w środowisku szwedzkich żeglarzy. Stworzyliśmy cykl wykładów, które cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowały największy klub żeglarski: Svenska Kryssarklubben posiadający 45 tys. członków, a rok 2012 ogłoszono „Rokiem Polskim”. W kwietniu zorganizowaliśmy wycieczkę autokarową z działaczami szwedzkiego klubu do Polski. Goście odwiedźili mariny w Normal 0 21 Świnoujściu, Szczecinie, Kołobrzegu, Kamieniu i Dziwnowie.
Po wycieczce rozpoczeliśmy planowanie wspólnej eskadry do Polski, powstał projekt wspólnego odwiedzenia portów w Normal 0 21 Świnoujściu i Szczecinie. Tak więc, tegoroczny Zlot Załóg Polonijnych będzie miał gości ze Szwecji. Swój udział zgłosiło 11 załóg szwedzkich. Planujemy, że w zlocie będzie uczestniczyć conajmniej 25 załóg. W programie jest wspólne zwiedzanie Normal 0 21 Świnoujścia i Szczecina, będą organizowane spotkania z miejscowymi klubami i przedstawicielami władz.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udzialu.
Zlot rozpoczynamy uroczystym otwarciem 21 lipca w marinie w Normal 0 21 Świnoujściu o godzinie 12.00. W Normal 0 21 Świnoujściu zostajemy dwa dni. Obejrzymy świnoudzką promenadę, zwiedzimy fortyfikacje tzw. forty a także odwiedzimy miejscowe kluby. 23 lipca o godzinie 10.00 ruszamy wszyscy w kierunku Szczecina i zawijamy do mariny AZS. Następnego dnia, 24 lipca o godzinie 12.00 ma miejsce otwarcie szczecińskiej części Zlotu, potem zwiedzanie Szczecina zamówionym autokarem i wieczorem wspólna kolacja. Ostatniego dnia zlotu planujemy wieczór wraz z członkami AZS. Po pięciu dniach zakańczamy wspólny pobyt.
Tak wyglądają plany tegorocznego Zlotu. Zgłoszenia i pytania proszę kierować na info@ykpm.se Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Celem całej imprezy jest jednocześnie nawiązanie kontaktów miedzy klubami, tu rownież szwedzkimi, jak i propagowanie Polski wśród naszych szwedzkich kolegów. Mamy nadzieję w czasie Zlotu poznać wielu ciekawych żeglarzy, ludzi pracujących nad rozwojem żeglarstwa w Polsce, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Komandor Yacht Klubu Polonia Malmö
Andreas Henriksson

 
opublikowano za zgodą www.kulinski.navsim.pl

Komentarze