Zlot Instruktorów Żeglowania czyli Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego

0
349

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

Doroczny kurs i zlot instruktorów turystyki żeglarskiej PTTK w tym roku odbył się w dniach 2-5.10.2014 r Serpelicach, w przepięknej miejscowości zlokalizowanej nad Bugiem, nad jego przełomem. Miejscowości – mającej to coś w sobie, że każdy, kto choć raz spędził tu jedną noc, będzie chciał ponownie przyjechać. Tak samo było i tym razem. Uczestnicy Serpelicami – ochoczo przyjeżdżają tu wielokrotnie, zgodnie z tradycją organizacji zlotów. Zupełmie tak jak kiedyś petetekowscy instruktorzy nurkowania na Kalatówki.
Magiczna okolica, a przy tym sensownie i ze smakiem zagospodarowany Ośrodek Wypoczynkowy „Urocza”, oraz przesympatyczni właściciele Bogusława i Andrzej Dudziakowie, dawali pewność udanego pobytu.
Przyjeżdżając w czwartkowe południe na Podlasie, słynące z grzybnych lasów, uczestnicy mieli nadzieję na obfite zbiory, lecz brak deszczu od prawie miesiąca zniweczył wiarę na własne marynowane grzybki. Za to przyjeżdżając jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zlotu uczestnicy raczyli się wolnym czasem i spacerami wśród nieskażonej cywilizacją przyrody, w ciszy i spokoju. Przenują nas o tym Wojtek Skóra i Paweł Czudowski
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
————————————– 
obraz nr 1

Jeden jacht, tyle żeglujących i jeszcze więcej przyjemnego żeglowania w jednym sezonie tylko gratulować. Gratulacje dla Józefa Kwaśniewicza za zrealizowanie marzeń na s/y „Marzenie J””. oraz wspaniałej załogi.
Kolegę Józefa znałem tylko ze stron internetowych i śledziłem jego żeglarskie dokonania ale w dniach 2-5.10.2014 spotkaliśmy się na XXXI Kursie i Zlocie Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK w Serpelicach
i zaprzyjaźniliśmy się i rozstaliśmy jak przyjaciele.
Żeglarsko-Optymistycznie-w kamizelce-Paweł
Z poważaniem
Paweł Czudowski
————————————-

obraz nr 2

 

www.kulinski.navsim.pl 

Komentarze