Żeglarski Puchar Mariny Gdańsk

0
968

 

Regaty o Puchar Mariny od ośmiu lat cieszą oczy sympatyków żeglarstwa, którzy z gdańskiego Molo w Brzeźnie śledzą zmagania załóg na wodach Zatoki Gdańskiej. Silna obsada regat gwarantuje dużo emocji oraz ciekawą walkę na bojach zwrotnych oraz na mecie. Organizatorem regat jest Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

 

 

Regaty zostaną rozegrane w dniach 13 – 14 czerwca 2015. Ich trasa będzie wytyczona wzdłuż wybrzeża, od molo w Brzeźnie aż do Sopotu. Portem regat będzie przystań jachtowa Marina Gdańsk /ul. Szafarnia/. Zostaną rozegrane w grupach: ORC Club, KWR, OPEN. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są zaliczane do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz po raz pierwszy w roku 2015 do Pucharu Bałtyku Południowego. Ostateczne zgłoszenia do regat wraz z opłatą wpisową będą przyjmowane w piątek 12 czerwca, między godz. 17.00 a 21.00 w biurze regat w Marinie Gdańsk.

Pierwszego dnia zmagań odbędą się dwa wyścigi. W niedzielę zaś załogi będą ścigać się w jednym, za to wydłużonym aż do 12 mil morskich wyścigu.

  • sobota – 13 czerwca 2015
    11.00 – start pierwszego wyścigu
  • ok. 13.00 – start drugiego wyścigu
    niedziela – 14 czerwca 2015
  • 11.00 – start trzeciego wyścigu
    ok. 16.00 – ceremonia zakończenia regat

 

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku
Współorganizator: Pomorski Związek Żeglarski
Partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Gdańska Federacja Żeglarska
Sponsorzy: Eljacht, Sail Service, OCEAN SAILS
Patronat medialny: TVP Gdańsk, trojmiasto.plRadio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, sailbook.pl, Magazyn Wiatr, Magazyn ŻAGLE

Informacje:
e-mail: pucharmariny@mosir.gda.pl

Komentarze