Zawiadomienie o Regatach – VI Puchar Trzech Marszałków 2015

0
587

 

VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków

 

Jachtklub Elbląg, jako współorganizator, serdecznie zaprasza na szóstą już edycję Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. Regaty zostaną rozegrane w dniach 25 – 28 czerwca 2015 roku. Miejscem regat jest port jachtowy w Krynicy Morskiej oraz wody Zalewu Wiślanego. Regaty po raz pierwszy odbędą się w nowej formule, jako zlot, święto żeglarstwa zlokalizowane wokół jednego portu. W trakcie tego zlotu organizatorzy przewidują zarówno wyścigi na wodzie dla żeglarzy, jak również występy szantowe oraz Święto Morza z orszakiem Neptuna dla wszystkich odwiedzających marinę w Krynicy Morskiej. Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR. Przewiduje się utworzenie trzech grup startowych. Trasa regat usytuowana zostanie na wodach Zalewu Wiślanego, po pławach i stawach nawigacyjnych a także po ustawionych w tym celu żółtych bojach pneumatycznych. Zgłoszenia do regat przyjmowane będą na formularzach w Biurze Regat w Krynicy Morskiej w godzinach podanych w zawiadomieniu o regatach dostępnym na stronie internetowej współorganizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Przewiduje się dwa dni wyścigów. Pierwszym dniem wyścigów będzie piątek 26 czerwca, kiedy to przewiduje się rozegranie trzech wyścigów, w tym jeden długi. Drugim dniem regat będzie sobota 27 czerwca, zaplanowano dwa wyścigi. Zakończenie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz rozdanie i losowanie nagród nastąpi zgodnie z informacją podaną w zawiadomieniu o regatach, w sobotę 27 czerwca o godzinie 20.00. Rangę imprezy podnosi fakt, iż wyniki regat zaliczane są do eliminacji Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

Serdecznie zapraszam zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i uczestnika imprez towarzyszących.

Adam K. Kapczyński

Jachtklub Elbląg

 

 

 

obraz nr 2

Komentarze