Zaruski zagra z WOŚP

0
327

Jak co roku projekt „Gdańsk ratuje Żaglowiec” zaangażuje się w charytatywne dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystawiając aukcję z której dochód trafi do skarbony WOŚP. Do tej pory na licytację trafiały wycofane z użycia pamiątkowe elementy. Tym razem symbolicznie nawiązując do faktu, że już w przyszłym roku odbudowany „Generał Zaruski” wróci na morze, na aukcję trafia nowy blok linowy 18R1.

Blok zdobiony okolicznościową plakietą z brązu został wykonany specjalnie na Finał WOŚP przez renomowanego producenta bloków i innego żeglarskiego osprzętu, firmę Metalmor z Gdańska. Dokładnie takie same bloki wejdą w skład takielunku naszego Żaglowca. Firma Metalmor dostarcza swe produkty na tak legendarne jednostki jak „Dar Młodzieży”, „Stad Amsterdam”, „Royal Clipper”, „Chopin” czy „Alexander von Humboldt”.

Zestaw uzupełnia egzemplarz płyty z szantami, wydanej specjalnie dla ratowania Zaruskiego. Przypomnijmy, że podczas koncertu premier 2010 r. festiwalu „Szanty pod Żurawiem” nagrane zostały utwory, które szantymeni bezpłatnie przekazali na rzecz wydania płyty-cegiełki wspierającej odbudowę jachtu. Dzięki staraniom Michała Juszczakiewicza (organizatora festiwalu) oraz pomocy firmy Argonaut udało się przygotować piękne edytorsko i bardzo ciekawe muzycznie wydawnictwo o limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. Na płycie znajduje się 14 utworów o różnej stylistyce, które niosąc wspólne żeglarskie przesłanie, stanowią smaczny kąsek dla każdego miłośnika szant i nie tylko. Płyta miała swoje wodowanie podczas III edycji spotkania kulturalnego “Zaruski Party” w minionym roku, które odbyło się na pokładzie legendarnego HMS Bounty podczas Zlotu Baltic Sail.

Mamy nadzieję, że wśród tysięcy “dzieci Zaruskiego” (bo tak można śmiało nazwać jego wychowanków), znajdą się osoby, którym ten pamiątkowy zestaw będzie przypominać dawne lata, wspólne rejsy i które w drodze licytacji wesprą szlachetne dzieło WOŚP.

Zapraszamy do licytowania!

Krzysztof Dębski Koordynator Projektu „Gdańsk ratuje Żaglowiec”

Komentarze